• Головна
  • Європейська освіта у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя
16:10, 27 червня 2018 р.

Європейська освіта у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя

Європейська освіта у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя

Чи можна здобути досвід студентського життя та навчання в університетах провідних країн Європи, не витрачаючи на це кошти, та ще й отримувати стипендію? Фантастика? Колись, можливо, й так. Сьогодні ж,це цілком реально.

Вступивши до Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, студенти мають можливість упродовж одного навчального семестру навчатися в європейському виші. Так, однією із найпопулярніших програм обміну для студентів є європейська програма Еразмус+. Вона стала наймасштабнішою програмою академічних обмінів, запровадженою Європейським Союзом. Основною метою програми є розвиток молодіжної мобільності, сприяння сталому розвитку країн-партнерів у галузі вищої освіти, робота з молоддю та розповсюдження європейських цінностей у цілому.

Ще наприкінці 1980-х років дана програма академічної мобільності передбачала обмін викладачами та студентами між університетами країн Європейського Союзу. У 1987 році для координації цих процесів Європейська комісія створила програму Erasmus, яку було названо на честь гуманіста Еразма Роттердамського, котрий вважав за необхідне постійно мандрувати, а під час подорожей працював у різних університетах Європи.

Кафедра економіки та фінансів ТНТУ ім. Івана Пулюя активно працює на міжнародній арені, розширюючи можливості як для викладачів, так і для студентів. Так, ще у 2015 році Світлана Гринчук, яка навчалася за спеціальністю «Фінанси і кредит», прийняла участь у програмі подвійних дипломів, і отримала диплом магістра двох університетів – ТНТУ імені Івана Пулюя та університету «Люблінська політехніка» (Республіка Польща). Окрім того, зараз студенти мають змогу брати участь у літніх мовних школах та проходити виробничі практики при Вищій школі інженерії та економіки у м.Слупськ (Республіка Польща), а також на підприємствах Республіки Литва.

Цьогоріч студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Юрій Фармега та Ірина Рудюк впродовж семестру навчаються в Вищому професійному державному університеті в Нисі (Республіка Польща) в рамках програми академічної мобільності Еразмус+.

Варто зазначити, що студенти, які є учасниками таких програм, отримують досвід навчальної мобільності та проживання в багатокультурному середовищі, що позитивно сприяє їх подальшій професійній реалізації в Європі. Окрім того, українські випускники європейських освітніх програм краще адаптуються до змін на ринку праці. Наявність європейського диплому є підтвердженням не тільки професійних вмінь, але й володіння іноземними мовами.

Ставши студентом Тернопільської національного технічного університету імені Івана Пулюя, Ви матимете змогу активно брати участь у програмі академічної мобільності Еразмус+, вдосконалювати свої навички і розширювати горизонти своїх можливостей.

Зі свого боку, викладачі кафедри економіки та фінансів з метою професійного вдосконалення та підвищення кваліфікації також активно долучаються до проявів академічної мобільності, приймаючи участь в обмінах між університетами України та Європи. Отриманий досвід дозволяє покращувати рівень професіоналізму, викладання та володіння іноземною мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТНТУ #новини_ТНТУ
Останні новини
Оголошення
live comments feed...