Мільйони для своїх: як освоюють величезні суми, які виділили для ремонту доріг Тернопільщини

Ламати стереотипи про боксерів в нашій країні почав ще Віталій Кличко, але в Тернопільській області це починання вивели на новий рівень. Якщо Кличко зайнявся міською господаркою лише по закінченню боксерської кар’єри, то групі тернопільських боксерів вдається поєднувати активну спортивну діяльність та… ремонти доріг. Звичайно, Тернопіль – не Київ, та й наші спортсмени не Клички, але поєднання у них вийшло аж надто успішне – лише за останні два тижні два тренери місцевого спортклубу отримали замовлень на ремонт доріг в області на майже 27 млн грн.

Новий раунд – кожні 40 метрів

Вперше «Наші гроші. Львів» звернули увагу на нових гравців на дорожньому ринку, коли в середині червня зауважили … 177 договорів Служби автомобільних доріг у Тернопільській області (далі САД), укладених протягом останніх двох тижнів з місцевою та маловідомою компанією «БМБуд».

Богдан Юлик, начальник САД у Тернопільській області (фото “За Збручем”)

Сума кожного з цих договорів не перевищувала 200 тис. грн, тобто дозволяла не проводити відкриті торги та уникнути уваги, що прикута до великих цифр та маловідомих фірм.

Але простий підрахунок дав нам суму у 26,8 млн грн. Ми виявили, що йдеться не про 177 доріг у Тернопільській області, а лише про… сім. А така кількість угод зумовлена тим, що дороги поділили на відтинки до 40 (!) метрів і на ремонт кожного уклали окремий договір.

До прикладу, 900 метрів дороги Бережани-Мечищів – буде ремонтуватися на підставі 23 договорів, а 800 метрів дороги Бережани-Розгадів − 20 договорів. Один кілометр між Шумлянами та Слов’ятином – це 25 разів по 40 метрів. А для того, щоб здати в експлуатацію 1,2 км дороги Жовнівка-Коржова треба буде підписати 32 акти виконаних робіт – на кожен з договорів. 840 метрів дороги Козова-Ішків – це 21 договір, а 1,7 км дороги Козова-Літятин − 43.

У тернопільській САД відразу відхрестилися від поділу предмету закупівлі на дрібні ділянки для ухилення від торгів. За словами їх речника, вони не є балансоутримувачами доріг місцевого значення, а лише замовниками. І це «подрібнення» визначало управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації, а вони просто укладали договори.

На жаль, на момент публікації матеріалу нам не вдалося отримали коментарі від управління, але, натомість, нам вдалось знайти засновників фірми «БМБуд».

Ремонт в боксерських рукавичках

ТОВ «БМБуд» належить тернополянам Олександру Івахіву та Андрію Самарику. Крім цієї фірми вони спільно володіють також фірмами «БМ-Буд» (різниця лише в написанні), «Тернопіль транс сервіс» та «Експерт проект плюс». Усі фірми зареєстровані на одну адресу – м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 3А, офіс 214.

Місце реєстрації компаній – це офісний будинок у Тернополі. Ні в холі, ні біля дверей офісу 214 жодних табличок згаданих компаній не має

Всі ці підприємства до весни 2018 року не виявляли жодної активності в освоюванні бюджетних коштів. Червень 2018 року став дебютом для «БМБуд» у співпраці з тернопільською САД. А «Експерт проект плюс» з’явився трохи раніше – протягом березня-червня цього року та сама САД замовила у фірми послуги інжинірингу, геології та геодезії на 4,1 млн грн. Без конкурсів.

Імена раптово успішних бізнесменів Олександра Івахіва та Андрія Самарика значно частіше згадують на сторінках в соцмережах спортклубів « Фаєр » та « LifeStyle », які спеціалізуються на тайському боксі, ніж в документах на Prozorro. Що є цілком зрозуміло, адже вони є тренерами в цих клубах.

Коли ми у спробах знайти контакти засновників фірми звернулись у спортклуб, то нам саме це і повідомили: один є тренером тайського боксу, інший – в тренажерному залі.

Що ж пов’язує двох спортсменів та ремонт доріг на 26,8 млн грн? Виявилось, «хто» – колишній боксер, меценат і заодно начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

По-перше, з березня 2018-го заступником гендиректора у фірмі Самарика та Івахіва «Експерт проект плюс» стала Мар’яна Ороновська, про це вона написала на своїх сторінці у Facebook. Її тернопільські медіа називають дівчиною Богдана Юлика. Раніше вона працювала начальником організаційного відділу в Тернопільській міськраді.

Богдан Юлик та Мар’яна Ороновська (фото з сайту “Файне місто Тернопіль”)

По-друге, як повідомляли місцеві медіа саме Богдан Юлик долучився до відкриття клубу LifeStyle. Крім того, з численних публікацій ми дізналися, що Юлик, син екс-начальника УСБУ у Тернопільській області Івана Юлика, – фанат боксу.

Він також виявився співзасновником трьох спортивних громадських організацій, серед яких «Тернопільська обласна федерація ММА» (ММА – Mixed Martial Arts, мішані бойові мистецтва), адресою якої вказано саме клуб «Life Style».

Співзасновниками федерації, крім Юлика, є його радник в САД Роман Саган та ще один спортсмен Юрій Сенів.

Сенів – тренер, ріелтор, ресторатор

Сенів також є тренером клубу «Life Style» і йому також вдається вести успішний бізнес у далекій від спорту царині. Він приватний підприємець, який другий рік поспіль підписує договори зі … Службою автомобільних доріг у Тернопільській області на організацію та проведення вагового і габаритного контролю. За цей час він отримав замовлень на 5,2 млн грн.

Цікаво, що минулоріч дорожники не вимагали підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт, тому Сенів зміг перемогти. Така вимога до учасників з’явилася лише в цьогорічному тендері .

Активне тренерське життя і зважування машин на дорогах не заважають Юрію Сеніву скуповувати нерухомість у Тернополі та області. У січні цього року він придбав 233 кв. м на вул. Будного, 12 у Тернополі, у лютому – 315 кв. м у місті Підгайці, у березні – ще 281 кв. м на вулиці генерала М. Тарнавського у Тернополі.

Богдан Юлик та Юрій Сенів

Тепер він ще й вирішив зайнятись ресторанною діяльністю. У березні взяв в оренду 171 кв. м по 26 гривень за «квадрат» у Тернопільському академічному обласному українському драмтеатрі на бульварі Шевченка, 6. Там після ремонту Сенів має відкрити мистецьке кафе-музей, йдеться у розпорядженні голови Тернопільської облради.

«Всього-на-всього співзасновник»

Загалом цьогоріч бізнес Сеніва-Івахіва-Самарика, за даними Є-data , вже отримав від САД у Тернопільській області майже 5 млн грн – це в основному аванси за ремонти та оплата за проектно-вишукувальні роботи.

Очевидно, що мова йде не про групу різних компаній, підприємців, а одну організацію з різними вивісками. Плутаються в них навіть «тендерники» Служби автомобільних доріг. Наприклад, у звітах про закупівлі вказують телефоном приватного підприємця Юрія Сеніва мобільний «БМБуду» (0672613595), або для «БМБуду» – телефон директора «Експерт проект плюс» (0964421745).

Яким чином ці компанії, які раніше не отримували держпідпідрядів, раптово отримали стільки замовлень? І де їх техніка та працівники?

У телефонній розмові тренер-бізнесмен Олександр Івахів не захотів коментувати, звідки його фірма взяла техніку для ремонту доріг. «Давайте, я дам вам номер до людини, ви з нею поспілкуєтеся. Я всього-на-всього співзасновник, не можу зараз вам нічого сказати».

Опісля цієї фрази зв’язок з Олександром перервався, він більше не піднімав слухавку.

Натомість у тернопільській САД нам повідомили, що «БМБуд» має і необхідну техніку, і кваліфікованих працівників, і навіть асфальтобетонний завод. І все це фірма, лише з травня цього року, орендує в місцевого облавтодору за помірними цінами.

Асфальтобетонний завод (фото з сайту www.te.20minut.ua)

Згідно з договорами оренди, які є у розпорядженні редакції, «БМБуд» отримав в оренду цілісний майновий комплекс «Бережанського райавтодору» за 85,8 тис. грн на місяць. А це два адмінбудинки (422 кв. м і 155 кв.м), три склади, цистерни, водонапірні башти, спецтехніка та інше обладнання. При цьому усі колишні робітники цього райавтодору тепер працюють в «БМБуд».

А також рухоме й нерухоме майно «Лановецького райавтодору» (наприклад, два автозаправочних блок-пункти за 1,6 тис. грн на місяць) та інше.

Найбільше надбання компанії – орендований нею в облавтодору асфальтобетонний завод. Тут оренда нерухомості заводу обходиться приблизно 38 тис. грн, а оренда техніки – 25 тис. грн. За словами керівника «БМБуд», Нестора Колодки, завод чекає модернізація.

Колодка також стверджував місцевому сайту «Реально», що «завод забезпечуватиме «Тернопільський облавтодор» матеріалами за пільговою ціною: по собівартості». Якщо під матеріалами Колодка мав на увазі асфальтобетон, то така пільгова ціна виявилась дорожчою, аніж була до передачі заводу в оренду.

В кінці травня ДП «Тернопільський облавтодор» за прямим договором віддав 22,1 млн грн «БМБуд» за 10 тисяч тонн асфальтобетонної суміші, яку робитимуть на цьому заводі. За одну тонну замовник заплатить 2,2 тис. грн. Ще в березні цього року, свідчить калькуляція на приготування асфальтобетонної суміші, погоджена Тернопільським облавтодором та САД, тонна коштувала лише 1,7 тис. грн.

Журналістка «Наші гроші. Львів» зателефонувала до начальника САД у Тернопільській області Богдана Юлика. На запитання, чи знайомі йому імена спортсменів-дорожників, він відповів: «Ммммм… важко сказати». А потім попросив: «Трошки пізніше мене наберіть», однак через півгодини вже не брав слухавку.

Ми також намагалися отримати коментар Андрій Самарика, але він не відповідав, а Юрій Сенів, після того як вислухав питання, відмовився від коментарів.

Олександра Губицька, Марія Ревер

дороги тендери облавтодор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: 15.10.2019р. з 09:30 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Бродівська, 2 – 13, вул. Збаразька, 1 – 31, пров. Збаразький. Комунальники просять вибачення за тимчасові незручності.
Екологія
Цього тижня суха і сонячна погода очікується по всій України: водночас, синоптики попереджають про туман і високу ймовірність пожеж. "15 жовтня у Донецькій, більшості районів Луганської, Запорізької, Одеської, Черкаської, Кіровоградської та Тернопільської областей надзвичайний рівень пожежної небезпеки", – йдеться у повідомленні на сайті гідрометцентру. Як інформує "Реально" з посиланням на повідомлення синоптика Наталії Діденко, таку погоду завдячуємо ант...
Суспільство
Сьогодні, у День захисника України, у приміщенні Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка відбулась перша на Тернопільщині церемонія «Доброволець Тернопільщини», організаторами якої є Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини та Тернопільська обласна рада. У рамках заходу відбулось урочисте вшанування добровольців Тернопільщини, яким вручено орден «Лицарський хрест добровольця» (трьом посмертно і 17 прижиттєво). На ...
Пригоди
На Тернопільщині двоє чоловіків-рибалок упіймали рибину чималих розмірів: вони влаштували зі своїм уловом фотосесію, а знімки набули популярності у мережі. Як інформує "Голос", щасливчиками виявилися Андрій Миськів разом із товаришем Юрієм Грициною. Нагадуємо, що нещодавно рибалка на Тернопільщині здивував користувачів мережі Фейсбук своїм ставленням, до риби, яку упіймав. Також нещодавно іншому рибалці на Тернопільщині попався на гачок красень-товстолобик...
Суспільство
17 жовтня у культурному центрі при посольствi України у Францiї відкриють виставку “Імагінаріум” відомого художника з Бережан Олега Шупляка. Олег Шупляк відомий у всьому світі своїми оригінальними картинами, які приховують захоплюючі ілюзії. У роботах художник маскує обличчя відомих особистостей у пейзажах. Відтак, у його колекції є портрети Тараса Шевченка, Чарльза Дарвіна, Вінсент Ван Гога, Вільяма Шекспіра. Про відкриття виставки у Парижі йдеться на сто...
Суспільство
До журналістів звернувся мешканець Польщі Марцін Тазбір, який просить небайдужих допомогти йому знайти своїх родичів з Вигнанки, Чорткова та Старого Чорткова. "Доброго дня! Мене звуть Марцін Тазбір і мешкаю в Польщі. Хотів би запитати, чи хтось з вас походить від Дражньовських, Туровських, Матвієвичів з Вигнанки, Чорткова або Старого Чорткова? Шукаю спільних предків. Маю кільканадцять фото з Чорткова моєї родини, але не знаю, хто точно на них зображений. М...
Спорт
Форвард БК «Тернопіль-ТНЕУ» Олег Рудаков серйозно травмував коліно під час гри з командою «ДіДіБаo» з Кам’янця-Пoдільськoгo. Зараз чоловік перебуває в лікарні. Так, цими вихідними тернопільські баскетболісти розпочали сезон чемпіонату України серед команд вищої ліги із двох перемог, які вибороли у «ДіДіБаo». Під час першої гри «Тернопіль-ТНЕУ» перемогли суперника з рахунком 106:68. У другій грі здобули ще одну перемогу – 85:46, але, на жаль, форварда терно...
Суспільство
У селі Підлісне, що в Монастириському районі на Тернопільщині — справжній бунт. Батьки школярів вимагають у керівництва держави дати можливість їхнім дітям здобувати загальну освіту. Адже учнів тамтешньої школи цього позбавили, розпустивши навчальний заклад, не попередивши нікого. Пишуть Тернополяни. Розпорядження про  припинення роботи ЗОШ видали у Монастириській районній держадмінстрації. Згідно з офіційним документом, усі школярі (приблизно 50-ти дітей)...
Суспільство
Сьогодні Україна відзначає одразу чотири свята: Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, Створення Української Повстанської Армії та День захисника України. Останнє - відносно молоде державне свято. Затверджене у 2014 році, а вихідним днем офіційно -  у 2015-му. Сьогодні в усіх українських містечках звучать слова подяки та шани. До 14 жовтня Т1 Новини підготували серію репортажів та розповідали про добровольців, їх історії. Вони такі різні...
Новини по темі
Де завтра у Тернополі не буде електроенергії?
В драмтеатрі відбулась перша церемонія нагородження "Доброволець Тернопільщини" (ФОТО)
У Францiї відкриють виставку відомого художника з Тернопільщини
"Маю кільканадцять старих фото": мешканець Польщі шукає коріння свого роду на Тернопільщині (ФОТО)
На Тернопільщині батьки несподівано закритої посеред навчального року школи записали відеозвернення Президенту (ВІДЕО)
Три неймовірні історії розвідників з Тернопільщини (ВІДЕО)
Тернополянам нагадують, що 15 жовтня буде перекрито рух автотранспорту на вул.Оболоня
Тернопіль вперше відвідала невістка Степана Бандери (ФОТО)
Графік руху приміських поїздів через станцію Тернопіль зазнає тимчасових змін
Команда тернопільських легкоатлетів поповнилася новими бігунами