• Головна
  • Всесвітній фонд природи відреагував на будівництво ГЕС на Дністрі
10:43, 30 липня 2018 р.

Всесвітній фонд природи відреагував на будівництво ГЕС на Дністрі

Всесвітній фонд природи (WWF) вважає, що зведення каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій матиме значний негативний вплив на довкілля та створить соціальну напругу в регіоні.

Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, яка схвалена Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 552р від 13 липня 2016 року, заплановане будівництво каскаду із шести руслових/дериваційних гідроелектростанцій,чотири з яких мають з'витися на території Івано-Франківської області та по одній - на територіях Чернівецької та Тернопільської областей, сумарною потужністю 390 МВт.

Експерти WWF вважають, що проект згубно вплине на водні екосистеми та екопослуги, а території, на яких розташовані населені пункти, пам’ятки археології та архітектури можуть бути затоплені. Греблі, в свою чергу, унеможливлять розвиток популярного на сьогоднішній день виду водного туризму – сплаву по Дністру.

Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінприроди) також не погоджується із цим проектом. На думку Мінприроди, побудова ГЕС може мати значний вплив на природні комплекси національного природного парку «Дністровський каньйон», національного природного парку «Хотинський», Галицького національного природного парку та низку об’єктів природно-заповідного фонду інших категорій.

Також реалізація проекту матиме політичні наслідки через обмеження доступу Молдови до водних ресурсів, особливо у посушливий період.

Як повідомляє «Ternopilon», 22 липня у місті Заліщики, частина команди WWF в Україні приєдналася до громадської ініціативи «Збережемо Дністер. Громадський сплав проти каскаду нових ГЕС».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дністер #ГЕС #Всесвітній #фонд #природи.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...