• Головна
  • Мешканців Тернопільщини попередили про смертоносного для дерев білого метелика (ВІДЕО)
22:15, 30 серпня 2018 р.

Мешканців Тернопільщини попередили про смертоносного для дерев білого метелика (ВІДЕО)

Мешканців Тернопільщини попередили про смертоносного для дерев білого метелика (ВІДЕО)

На сайті головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Тернопільській області було розміщено інформацію про Американського білого метелика (Hyphantria cunea), карантинного шкідника, що пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур.

Карантинний організм внесений до списку А 2 (шкідники, обмежено поширені в Україні) переліку регульованих шкідливих організмів. Основний спосіб поширення істоти - це самостійне переміщення на певні відстані. В пошуках місця для відкладання яєць самиці долають до 250 м. Однак у вітряну погоду відстань переміщення суттєво зростає.

Як відомо, у сусідній Рівненській області було запроваджено карантин через виявлення вогнищ поширення шкідника на площі 1,4 га. То ж здійснюються заходи для інформування населення Тернопільщини.

Американський білий метелик— білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Живе 8—10 діб. Самиці гинуть після відкладання яєць на нижню сторону листка. Гусінь поширюється по усьому дереву, завдаючи непоправної шкоди рослині.

Найвразливіші серед садових дерев: шовковиця, яблуня, груша, слива, айва, черешня, горіх. Гусінь повністю об'їдає листя на деревах , обвиваючи гілки павутиною. 6-8 гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.

Цей вид походить із Північної Америки. Вперше в Україні виявлений у 1952 році в Закарпатській області. Основна ознака пошкодження американським білим метеликом – наявність на деревах павутинних гнізд.

Держпродспоживслужбою рекомендуються наступні способи боротьби у зоні поширення шкідника:

1. Зрізання та знищення всіх виявлених при огляді зелених насаджень павутинних гнізд. Обрізку з подальшим спалюванням гнізд необхідно проводити в той період, коли гусінь знаходяться в гнізді.

2. Обробка плодових садів та лісосмуг інсектицидами та біопрепаратами згідно з "Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

3. У зоні поширення, особливо в населених пунктах, рекомендується застосування бактеріальних препаратів.

4. На присадибних ділянках перекопка ґрунту для знищення лялечок низькими температурами.

Також до уваги одне із відео, яке поширюють фермери, які постраждали від нашестя метелика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Метелик #білий #рослини #шкідник
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
Оголошення
live comments feed...