• Головна
  • Сьогодні день, коли гріх їсти борщ: тернополяни вшановують свято Усікновення голови Івана Хрестителя
09:51, 11 вересня 2018 р.

Сьогодні день, коли гріх їсти борщ: тернополяни вшановують свято Усікновення голови Івана Хрестителя

Сьогодні день, коли гріх їсти борщ: тернополяни вшановують свято Усікновення голови Івана Хрестителя

11 вересня за церковним календарем - свято Усікновення (Всічення) Голови святого Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Івана, або, як кажуть у народі, Головосіка.

Церквою особливо шанується святий Іван Хреститель, Господній Предтеча. Він єдиний з усіх Святих після Божої Матері, що має свій празник Зачаття і празник Різдва. Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Христителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря.

Іван Хреститель іменується Предтечею, бо готуючи людей до прийняття Сина Божого на землі, передував Христу. А за те, що охрестив Ісуса Христа у водах ріки Йордан, його називають Хрестителем.

Йому відтяли голову за наказом царя Галілеї Ірода. Одного разу, під час свята, Іроду так сподобалася танцівниця Саломея, що той пообіцяв виконати будь-яке її прохання. За намовою матері, Іродіади, та попросила, щоб їй на таці принесли голову Івана Хрестителя.

Цього дня не можна нічого різати, що б хоч трохи нагадувало собою голову. Взагалі не варто брати до рук гострі предмети. Ні сокиру, ні ножа. Тобто, все, що нагадує про мученицьку смерть святого. Це день суворого посту, тому не можна їсти не тільки м'ясне та молочне, а навіть рибу. Вважається, що в цей день потрібно сидіти на хлібі і воді та просити Господа про зцілення хвороб.

"Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров". Так кажуть в народі. Яблука, капусту, картоплю, а також червоні помідори, кавуни,- все, що нагадує формою голову, а кольором - кров, сьогодні їсти буде гріхом. Тому це єдиний день у році, коли гріх їсти борщ.

Сварки і крики неприпустимі у цей день, оскільки саме гнів і злість стали причиною смерті Івана.

В цей день священики не проводять обряд вінчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Усікновення #голови #предтечі
live comments feed...