• Головна
  • Тернопільських медиків звільнили від забобонів про мерців: Уляна Супрун зробила заяву
16:01, 23 вересня 2018 р.

Тернопільських медиків звільнили від забобонів про мерців: Уляна Супрун зробила заяву

Серед українців поширеним є уявлення, що транспортувати хворого можна лише головою вперед, бо якщо робити це навпаки, то можна накликати нещастя, адже "ногами вперед" виносять небіжчиків. Часом віра у цей забобон трапляється і у медиків.

На своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я опублікувала допис, в якому розвінчує міф про неприпустимість транспортування хворих і поранених вперед ногами:

"... Нещодавно до мене звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону, що начебто не можна в жодному разі при госпіталізації пацієнта перевозити його на каталці або ношах ногами вперед. Бо так "виносять небіжчика" і це погана прикмета.

Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів чи їхніх родичів, а часто і за ініціативи медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні чи складні додаткові рухи, щоби розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому.

У всіх міжнародних протоколах, де йдеться про госпіталізацію пацієнта на каталці чи ношах, є лише одна рекомендація — транспортувати людину вперед ногами. Ця рекомендація зазначена майже у всіх ґайдлайнах чи базовій літературі і стосується транспортування пацієнтів як і до будівлі лікарні (https://goo.gl/ixYwBm), так і всередині (https://bit.ly/2nvNzi3). На це є важливі причини:

- Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко та можуть зачіпати нею стіни, меблі чи інші предмети.

- Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть, наприклад, це вказано в ґайді Британської служби охорони здоров’я (https://bit.ly/2nvNzi3). У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед — усталена практика".

"Шах і мат, санітарочки! Нарешті... Алілуя. Не будуть на мене дивитися, як на придурка, коли я сварюся за правильне траспортування". - Написав на своїй сторінці лікар Дмитро Андрощук, який навчався в Тернополі.

Тернопільських медиків звільнили від забобонів про мерців: Уляна Супрун зробила заяву, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Забобони #мерці #міністр #Уляна #Супрун
live comments feed...