На Тернопільщині профспілки готуються до масових протестів

9 жовтня у Тернополі протестуватимуть через недофінансування бюджетних галузей, а також наміру влади підвищити тарифи на природний газ. Такі попереджувальні акції відбудуться в усіх обласних центрах України. А 17-го жовтня відбудеться Всеукраїнська акція протесту у Києві, участь у якій візьмуть представники з усіх областей.

Як повідомляє "Медіатор", профспілки вимагають підвищити прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату, зупинити ріст цін на енергоносії, забезпечити права громадян на безкоштовну освіту, охорону здоров’я і соціальне забезпечення.

"У проекті державного бюджету на 2019-ий рік є чимало непопулярних моментів, які стосуються соціального захисту населення. Окрім цього маємо проблему, яка носить національний характер – це забезпечення працівників державних установ коштами на виплату зарплат. Сьогодні є величезна загроза невиплати зарплати за два місяці працівникам бюджетної сфери. На середину року така заборгованість складала 460 мільйонів гривень по області", – наголошує голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Також він додає, що:

"Нові умови призначення субсидій призвели до значного скорочення тих, хто може ними користуватися. Високі тарифи і відсутність пільг призводить до масового зубожіння населення. У зв’язку з намірами Уряду підвищити ціну на природній газ та електроенергію для населення, заниженням основних державних соціальних стандартів і гарантій у проекті Державного бюджету на 2019 рік, нестачею коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та організацій, посиленням наступу на права профспілок, президія обласної ради профспілок вирішила підтримати рішення президії Федерації профспілок України щодо проведення солідарних протестних дій профспілок у жовтні 2018 року та вимоги до органів законодавчої і виконавчої влади. Окрім протесаної акції 9 жовтня у Тернополі, 17 жовтня ми приєднаємося до Всеукраїнської профспілкової акції протесту у місті Києві".

Нагадуємо, що на Тернопільщині масове розкопування приватизованих городів викликало масове обурення місцевої громади.

Профспілки готові протест
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі