"Роми поступалися місцями, аби тернополяни змогли добратися до рідних": про розклад руху приміського поїзда Підволочиськ-Тернопіль

У мешканців Тернопільщини виникає все більше скарг щодо роботи "Львівської залізниці", регіональної філії ПАТ "Укрзалізниця". Пасажири, які користуються її послугами, вказують на жахливу невідповідність у роботі та непрофесійно складений розклад руху, які можуть навіть загрожувати здоров'ю та життю тернопільчан.

До редакції сайту "0352.ua" звернулася наша читачка Оксана, яка обурена зневажливим ставленням "Львівської залізниці" до пасажирів.

"Я мала добратися із Хмельницького до станції Максимівка, що в Тернопільській області, для цього мені треба було зробити пересадку в Підволочиську із електрички, яка прибувала із Хмельницького о 22:01, на приміський поїзд із Підволочиська до Тернополя. Проте я була шокована, коли в Підволочиську на вокзалі дізналася, що потрібний поїзд відправляється рівно за п'ять хвилин до прибуття електрички з Хмельницького. Зміни в розкладі неприємно здивували багатьох людей, які того вечора разом зі мною опинилися в Підволочиську на вокзалі. Багато із них висловили сумнів у компетентності укладачів нового розкладу.

"Сідайте бігом назад". - Сказали нам провідники електрички, яка відправлялася назад до Хмельницького. - "Вийдете у Волочиську, може, будуть квитки на якийсь швидкий поїзд до Тернополя. Бо тут нічого не зупиняється. Хто там зараз думає про людей..."

Річ у тім, що багато сіл Підволочиського району, а також прилеглих до нього районів Хмельницької області, не мають автобусного сполучення з Тернополем, отже, фактично людям залишається розраховувати лише на електричку. А тепер, коли графік, ніби щоб познущатися, складений таким чином, що людина, прибувши з села Хмельницької області, не встигає лише на 5 хвилин, щоб пересісти на електричку, аби добратися до Тернополя або села Тернопільської області, робить багато населених пунктів фактично відрізаними від цивілізації. Відстань у 50 кілометрів доводиться долати багато годин.

Скажімо, розклад руху електричок "Південно-Західної залізниці" складений таким чином, що пересідаючи з однієї на іншу, можна без проблем добратися із Волочиська аж до Києва. Подібна закономірність (до останнього часу) зберігалася роками і у "Львівській залізниці". Слід взяти до уваги, що люди, яким необхідно подолати невелику відстань залізницею, змушені будуть тепер купувати квитки на швидкі поїзди, суттєво ускладнюючи життя тим, кому слід проїхати значну відстань між далекими містами, фактично відбираючи їхні місця.

У Волочиську на вокзалі ми застали велику групу ромів, які добиралися до Сваляви, і через проблеми із розкладом руху електрички купували квитки на швидкі поїзди. Втім, побачивши нас, поставилися зі щирим співчуттям, і поки ми не викупили квитки до Тернополя (вже звідти електричкою Тернопіль-Підволочиськ, аби не чекати багато годин у самому Підволочиську, я дісталася у зворотньому напрямку до Максимівки), не брали жодного.

"Ми вас розуміємо". - Пояснили вони, змушені надалі їхати у різних вагонах, різними потягами.

Чому керівництво "Львівської залізниці" вирішило так зневажливо поставитися до пасажирів приміських поїздів, вимагає окремого пояснення. Адже згодом у Тернополі, коли я звернулася до адміністрації вокзалу, усю провину вирішили скинути на Київ. Проте, як вдалося з'ясувати вже у київського керівництва, подібні рішення повністю у компетенції місцевої залізниці.

У моєї мами, яка живе у селі, серйозні проблеми із тиском, добре, що тієї ночі вона не потребувала допомоги. А скільки ще є таких людей, яким слід терміново добратися до рідних. До маленьких дітей. Скільки людей зі слабким здоров'ям добиватимуть його, витрачаючи десятки годин на подолання незначних відстаней? Невдовзі це може вилитися у протести і позови". 

Нагадуємо, що на залізничному вокзалі у Тернополі було помічено вантажний поїзд із колоною цистерн країни-агресора.

Роми електрички поїзди розклад
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі