Які права має УПЦ МП на Києво-Печерську й Почаївську лаври, пояснили у міністерстві культури

Почаївська та Києво-Печерська лаври - об'єкти національного значення і у власність не передаються. Наразі вони перебувають в оренді УПЦ МП на 50 років. 

Про це розповів директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш, пише ТСН.

"Лаври у державній власності", - сказав Юраш. На запитання, чи можна перервати оренду через суд в разі, якщо буде доведено, що Почаївська лавра передавалася в оренду Московському патріархату з порушеннями законодавства, він зазначив, що тут немає підстав для суду. 

"Держава надала оренду і в прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету міністрів", - підкреслив директор департаменту.

Він додав, що для Московського патріархату громада – "якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП". За словами Юраша, закон дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію. "І саме громада володіє усім майном і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо", - наголосив Юраш. 

Він також пояснив, що у Московському Патріархаті переходи громад до іншої юрисдикції вважають "захопленнями храмів", що абсолютно не відповідає реальності та законам. 

тернопіль почаїв лавра УПЦ_МП Києво_Печерська_лавра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі