У тернопільських крамницях будуть маркувати російські товари

Відновити у магазинах маркування товарів, які завезені із Російської Федерації запропонував депутат Тернопільської міської ради від "Об'єднання "Самопоміч" Олег Нитка. Свою пропозицію він озвучив на сесії п’ятого жовтня.

– Коли в Україні розпочалися бойові дії, в магазинах почали маркувати товари, які завезені з Російської Федерації: «Товар країни агресора». – Сьогодні зайдіть до магазину: жодного маркування, товари вільно продаються. Більше того, продаються у прикасовій зоні, де найбільший попит ні ті товари, починаючи від жуйок і закінчуючи чаями. Тому пропонуюнаступне. Перше: зобов’язати всі підприємства торгівлі повторно ввести маркування: «Товар країни-агресора» – будь -кий товар, який заходить з країни агресора, має бути маркований. Друге: заборонити продаж товарів країни-агресора у прикасовій зоні. Третє: з 1.01.2019 взагалі заборонити продаж будь-яких товарів, які завезені з Росії. Тернопіль вів обмеження щодо продажу алкоголю, ми це змогли зробити. І тут ми могли би стати першим містом в Україні, яке би відмовилося від цих товарів.

Депутати погодилися, що рішення важливе, але є певні перепони щодо його реалізації. Зокрема йшлося, що спочатку таке рішення мала б прийняти Верховна Рада.

Наразі прийнято рішення запровадити маркування в обов’язковому порядку, рекомендувати не ставити товар біля кас і зробити окреме звернення до ВРУ, щоб вони таке рішення прийняли. Профільному управлінню доручили спільно з муніципальною поліцією проконтролювати рішення ради стосовно маркування.

Рішення підтримали 34 депутати.

маркувати російські товари Нитка Самопоміч
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі