• Головна
  • Будинки сімейного типу – це можливість для діток, позбавлених батьківського піклування, виховуватися у повноцінних сім’ях (відео)
08:05, 11 жовтня 2018 р.

Будинки сімейного типу – це можливість для діток, позбавлених батьківського піклування, виховуватися у повноцінних сім’ях (відео)

Завдяки державній субвенції по всій Україні створюються будинки сімейного типу. Один із таких з’явився у селі Жовнівка Бережанському районі.

Будинок придбали для сім’ї Данилюків, яка виховує дев’ятеро діток, п’ятеро із яких прийомні. Сьогодні, 10 жовтня, «на день народження будинку» завітала обласна і районна влади.

Як розповіла заступниця голови облдержадміністрації Світлана Беспоповцева, в кінці 2017 року та на початку 2018-го в область надійшла субвенція з держаного бюджету в розмірі понад 9 млн. грн. За ці кошти закупили три будинки під дитячі будинки сімейного типу у Бережанському, Козівському та Підволочиському районах, дві трикімнатні квартири під соціальне житло для дітей-сиріт у Тернополі і чотири однокімнатні квартири для дітей-сиріт у Теребовлянському, Шумському, Борщівському і Козівському районах.

«Держава дбає про соціально незахищені категорії дітей і обласна державна адміністрація й надалі буде сприяти тому, щоб діти жили в належних умовах, виховувалися в повноцінних сім’ях і щоб діти росли на радість і на благо України», – наголосила Світлана Беспоповцева.

На те, щоб сім’я Данилюків змогла переїхати у нове, зручніше та більше помешкання, з державного бюджету було виділено понад мільйон гривень та 61 тис. грн. – з місцевого бюджету.

За словами голови сім’ї Олега Данилюка, у будинок в Жовнівці вони переїхали з Тернополя. Їм він сподобався відразу, тому сумнівів щодо цього не було жодних.

Пан Олег розповів, що першу дитину вони всиновили десять років тому. На той час хлопчикові Олегові було шість рочків. Сьогодні йому уже 16. З цього часу у сім’ї з’явилося ще четверо діток. Наймолодшому Іванкові – три рочки.

«Ми стараємося, щоб діти не комплексували, щоб почувалися прийнятими у теплій сімейній атмосфері. Виховуємо їх так, щоб вони могли почуватися комфортно в суспільстві і щоб в майбутньому створили свої сім’ї та несли відповідальність за своє життя і за життя своїх майбутніх дітей. Двоє з моїх синів уже навчаються. Здобувають професію столярів. Я щасливий сьогодні, що у мене така сім’я » , – каже пан Олег.

Він також поділився, що коли побачили цей будинок в інтернеті і коли приїхали його оглянути, то діти відразу сказали: ми будемо тут жити.

«У нас немає як такої межі між батьками і дітьми, чи нашими дітьми і прийомними. Я просив у Бога, щоб він «перемішав» їх, щоб неможливо було розділяти, розрізняти і так воно сталося. Ми усіх любимо, вони нам рідні, наші і вони це розуміють. Всі повертаються додому і всі збираємося разом», – каже Олег Данилюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#будинок #Данилюк #Жовнівка
Оголошення
live comments feed...