На Тернопільщині вперше вакцинують диких тварин від сказу

Препарати розкидають з літаків. Таким чином в області борються проти поширення сказу.

В Україні щороку реєструють понад півтори тисячі випадків сказу серед тварин. Переважно переносять вакцину лисиці. Відтак вакцина, яку розкидають на Тернопільщині, є приманкою саме для цих тварин.

«Більшість випадків сказу стосуються дикої фауни. Найбільше інфікованих тварин зареєстровано серед лисиць. Також є такі випадки серед кротів і їжаків, і навіть світських тварин», – каже Медіатору начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Марків.

Вакцинацію проти сказу проводять в більшості країн Європи та Америки. Методика процедури аналогічна, як в Україні. «Проблема зі сказом практично вирішена в Європі. Вакцинація у вигляді розкидання приманок була розроблена в Сполучених Штатах Америки на початку 70-их років минулого століття. Далі досвід перейняла Канада і Європейські країни. Вакцина повністю безпечна для людей і свійських тварин. Приманка досить приваблива для диких тварин, яким для вакцинації достатньо, щоб кілька крапель потрапило до їхнього роту», – додає Володимир Марків.

Вакцину не розкидають над містами і водоймами. Жителів Тернопільщини просять не панікувати через процедуру вакцинації, оскільки небезпеки тут немає.

Тернопільщина літак сказ вакцина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі