На Тернопільщині чоловік живе у круглій хаті з дерева і соломи вже вісім років (ВІДЕО)

Павло Банніков живе за 10 кілометрів від Бережан, що на Тернопільщині, на хуторі, у напівкруглому будинку без гострих кутів. Чудернацька споруда ось вже 8 років слугує чоловікові домом.

Як повідомляє "Медіатор", дім у формі купола на подвір’ї пана Павла з’явився за місяць. Для будівництва знадобилася одна машина дров, а для утеплення – солома, яку привіз друг.

"Тут була стара хата, ну думаю ремонтувати, взяв розрахував будинок-юрту, ця дешевше вийшла"- розповідає чоловік. –"Каркас дерев’яний, всередині солома і дошка. Усе дешево, сіно солома нема нічого скадного, сказав Славік: треба соломи, та добре, якраз на полі та й взяв і завіз".

Пан Павло радо запрошує до оселі та знайомить з незвичними апартаментами.

"Кухня, тут зразу стіл, тут диван, там дві спальні", – показує Павло Іванович.

Господаря не хвилюють ціни на газ і комунальні послуги. Взимку, каже, ходить босоніж, а влітку температура не вища за 24 градуси. Свою оселю Павло Іванович обігріває енергозберігаючою піччю, а воду бере з власної свердловини.

 В круглій оселі Павла Івановича зажди людно, кожні вихідні приїжджають друзі, люблять відпочити на змурованому з глини дивані та посмакувати чаєм з сушених рослин. Все ж найчастіше гостює сусід, який також задумається над будинком-юртою.

"Дивіться, от стіни, звичайна дошка, нема чогось надзвичайного, по простому, трішки прикладено рук і все на своїх місцях, так як має бути. Щось би й собі таке придумати, не затратне й економне, бо тепер з газом складно вато", – каже сусід Михайло Павлик.

Поблизу Тернополя, в Озерній, Павло Іванович знайомить з будинком, схожим на його. Це – ресторан, для подорожніх. Завдання кулястої будівлі – привертати увагу клієнтів.

"Це заклад пічної кухні, всі страви готуватимуться в печі. Раніше всі будинки були круглими, а потім людину поставили перед фактом, ось стіна, стіна і дах. Ми відходимо від цього, краще не точка зору, а кругозір, світ навколо, всюди простір і сфера, як тут", – пояснює розробник, конструктор печей Павло Банніков.

Подібні будинки Павло Банніков споруджує не лише в обласному центрі, каже, замовляють по всій Україні. Але таких естетів одиниці.

На Тернопільщині чоловік живе у круглій хаті з дерева і соломи вже вісім років (ВІДЕО), фото-1 На Тернопільщині чоловік живе у круглій хаті з дерева і соломи вже вісім років (ВІДЕО), фото-2 На Тернопільщині чоловік живе у круглій хаті з дерева і соломи вже вісім років (ВІДЕО), фото-3 На Тернопільщині чоловік живе у круглій хаті з дерева і соломи вже вісім років (ВІДЕО), фото-4
Хата солома тернополянин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі