"Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО)

На вулицях Варшави перехожі можуть спостерігати появу незвичайних постери та сітілайтів, на яких зображені трудові мігрантки з України. Авторкою цих робіт є українська художниця Оксана Брюховецька.

На плакатах зображені українки, які їдуть в Польщу, щоб працювати там посудомийницями, прибиральницями, збирачками ягід, тощо.

Українських заробітчанок художниця зобразила на 200-гривневій купюрі, поряд із відомою українською поетесою та письменницею Лесею Українкою. Вгорі на плакатах видніється напис польською: "Я – українка!"

"Українка — так найчастіше називається трудова мігрантка у Польщі. Леся Українка — це псевдонім видатної поетеси, письменниці, перекладачки, яка на початку ХХ століття займалася популяризацією феміністичних та соціалістичних поглядів. Сьогодні ця складова її творчості маргіналізована — натомість Леся Українка вважається іконою української культури, а її портрет прикрашає 200-гривневу купюру", – зауважила Оксана Брюховецька на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Як повідомляє "Погляд.ua", на переконання художниці, статус українок та їхня праця за кордоном мають стати предметом дискусії про сучасні форми капіталістичної економіки і гендерної політики.

Нагадуємо, що нещодавно тернопільська заробітчанка поділилася вражаючою історією про те, як ледь не втратила зір через нелюдські умови праці за кордоном.

"Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-1 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-2 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-3 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-4 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-5 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-6 "Українки по 200 гривень": у Польщі з'явилася скандальна реклама про заробітчанок (ФОТО), фото-7
Художниця Оксана Брюховецька плакати українки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі