Річниці весілля по роках: що прийнято дарувати

День одруження називають зеленим весіллям. Його символ – листя мирту у вінку нареченої.

Прийнято широко відзначати срібне та золоте весілля як дві знаменні віхи сімейного життя. Але їх набагато більше, розповідає ICTV.

1 рік – ситцеве або марлеве весілля Це натяк на те, що протягом першого року спільного життя пара надзвичайно активна у ліжку, що й веде до зношення ситцевої постільної білизни до стану марлі. У цей день випивають пляшку шампанського, залишену спеціально з весілля. На святкування ситцевого весілля обов’язково запрошуються свідки і найкращі друзі, а також батьки. Що прийнято дарувати: молодята дарують один одному ситцеві хустинки, а гості – комплекти постільної білизни, фартухи і подушечки у вигляді серця.

2 роки – паперове весілля На другому році після весілля в сім’ї часто з’являється малюк, що тягне за собою безліч реальних турбот, і сімейне життя вже не здається зітканим із одних лише задоволень. Тому стосунки стають подібними до паперу. Що прийнято дарувати: весь спектр поліграфічної продукції – книги, календарі, фотоальбоми, блокноти.

3 роки – шкіряне весілля Вважається, що за три роки чоловік і дружина навчилися ладнати один із одним і підлаштовуватися. А шкіра – символ гнучкості . Що прийнято дарувати: шкіряні портмоне і гаманці, сумки і навіть меблі.

4 роки – лляне весілля Льон є символом достатку, а також міцності і довговічності. Він набагато міцніший за ситець, а значить, і стосунки подружжя стали міцнішими і надійнішими. Гості обсипають подружжя цукерками і насінням льону. Що прийнято дарувати: лляні скатертини, рушники, покривала.

5 років – дерев’яне весілля Перший серйозний ювілей. Сім’ю зі стажем у 5 років порівнюють з дерев’яним будинком, якому ще можуть загрожувати пожежі – сімейні сварки. Існує повір’я, що дерево, посаджене подружжям на 5-річний ювілей, переживе всі негаразди. Що прийнято дарувати: дерев’яні шкатулки, прикраси та ложки. 6 років – чавунне весілля Назва пов’язана з тим, що відносини вже міцні, проте це найкрихкіший з усіх металів. Незважаючи на згадану міцність, чавун цілком може тріснути від сильного удару. Що прийнято дарувати: чавунні горщики і пательні.

6,5 років – цинкове весілля Назва нагадує про те, що на шлюб, як на оцинкований посуд, іноді потрібно наводити глянець. В цей день шматочки цинку викидають у вікно, щоб зберегти запал душі. Що прийнято дарувати: оцинкований посуд.

7 років – мідне або шерстяне весілля Мідь – символ сімейної міцності, краси і достатку. Це вже не чавун, але до благородного або дорогоцінного металу їй ще далеко. Подружжя в цей день обмінюється мідними монетами. Що прийнято дарувати: мідні свічники, чашки, карбування.

8 років – жестяне весілля На 8-й рік після весілля відбувається оновлення сімейних стосунків, життя подружжя повинно влаштуватися остаточно, вони повинні повністю звикнути один до одного. Саме це має символізувати нова блискуча жесть. Що прийнято дарувати: кухонне начиння з жерсті (форми для випічки, підноси), побутові прилади, а також чай, цукерки в жерстяних коробках.

9 років – фаянсове весілля На дев’ятиріччя спільного життя настають якісь критичні моменти, які слід пережити, тому шлюб може легко дати тріщину, як фаянс. За іншою версією: сімейні відносини стають міцнішими, як хороший чай – і фаянсові чашки, наповнені чаєм, є символом краси сімейних відносин. Що прийнято дарувати: посуд із фаянсу, порцеляни, кришталю і простого скла.

10 років – олов’яне або трояндове весілля Назву річниці пов’язують з гнучкістю олова – тобто, з умінням подружжя підлаштовуватися один до одного. На торжество запрошують всіх, хто був на весіллі. Що прийнято дарувати: чоловік дарує дружині 11 троянд (10 червоних – як символ любові і 1 білу – як символ надії на наступне десятиліття), троянди подружжю також приносять всі гості.

11 років – сталеве весілля Відносини загартувалися, як сталь. Що прийнято дарувати: посуд з нержавіючої сталі.

12 років – нікелеве весілля Блиск нікелю вказує на необхідність освіжити блиск стосунків. Що прийнято дарувати: блискучі нікельовані вироби – наприклад, посуд.

13 років – мереживне весілля На 13 році подружнього життя необхідно особливо цінувати шлюб, тому що він такий же тонкий, як мереживо. Що прийнято дарувати: вироби з мережива або тонкої вовни.

14 років – агатове весілля Агат є символом благополуччя, здоров’я і процвітання. Шлюб, який проіснував до агатового весілля, можна назвати благополучним і міцним. Такому шлюбу не страшні ніякі перешкоди. Що прийнято дарувати: прикраси з агату, фігурки зі слонової кістки.

15 років – скляне весілля Назва свідчить про чистоту і ясність відносин подружжя. Що прийнято дарувати: вази, келихи, салатниці з кришталю і скла.

18 років – бірюзове весілля Яскравість бірюзи – символ закінчення складних і кризових ситуацій, пов’язаних з дорослішанням дітей. Що прийнято дарувати: подружжя обмінюється прикрасами з бірюзи.

20 років – порцелянове весілля Вважається, що за 20 років весь подарований на весілля посуд розбився, отож настав час його оновини. Що прийнято дарувати: чашки, тарілки, сервізи з порцеляни.

25 років – срібне весілля Ця дата символізує і дорогоцінний досвід, накопичений за роки спільного життя, і посріблені сивиною скроні подружжя. Що прийнято дарувати: чоловік і дружина обмінюються срібними обручками.

30 років – перлинове весілля Перли є символом чистоти і бездоганності відносин чоловіка і дружини, які прожили разом 30 років. Що прийнято дарувати: чоловік підносить дружині намисто з 30 перлин.

35 років – коралове весілля Корали мають властивість швидко розростатися і утворювати коралові рифи. Тому і на коралове весілля у молодят повинна вже бути величезна сім’я, з безліччю онуків. Що прийнято дарувати: прикраси з червоних коралів.

40 років – рубінове весілля Символом є рубін – камінь вогню і любові. Його колір – колір крові, а значить, і відносини між подружжям “кровні”. Що прийнято дарувати: чоловік і дружина можуть інкрустувати рубін в обручки.

45 років – сапфірове весілля Роки велять подумати про здоров’я, а сапфір, за повір’ями, камінь-цілитель, що надає сили для боротьби зі втомою і хворобами. Подібно до цього каменю подружжя повинне оберігати і захищати один одного. Що прийнято дарувати: вироби з сапфірами.

50 років – золоте весілля Золото є символом сталості, благородства і мудрості. Тільки любов, відданість і повага подружжя допомогли досягти цієї дати. Що прийнято дарувати: в цей день дуже часто старі обручки замінюють новими. Їх передають неодруженим внукам і правнукам як сімейну реліквію.

55 років – смарагдове весілля Діти зазвичай влаштовують свято для стареньких батьків. Що прийнято дарувати: прикраси зі смарагдом.

60 років – діамантове весілля Діамант – найтвердіший камінь. Це означає, що вже ніхто і ніщо не в силах розірвати такий тривалий шлюб. Що прийнято дарувати: чоловік дарує дружині прикраси з діамантом.

65 років – залізне весілля Назва весілля вкотре символізує міцність шлюбу. Що прийнято дарувати: вироби із заліза.

70 років – благодатне або вдячне весілля У цей день подружжя отримує велику подяку за те, що дало життя всій сім’ї. Що прийнято дарувати: діти і внуки дарують ювілярам все, що ті забажають.

75 років – коронне весілля Назва означає, що ювілей весілля вінчає сімейне життя.

80 років – дубове весілля Назва ювілею весілля очевидна, адже дуб – символ довголіття.

90 років – гранітне весілля Щоб відзначити гранітне весілля, молодята повинні мати богатирське здоров’я.

100 років – червоне весілля Найнереальніша дата – це 100 років, але вона існує, а значить, є люди, яких по праву можна назвати ветеранами подружнього життя. Що прийнято дарувати: подружжю приносять квіти і речі червоного кольору, а також роблять святковий стіл.

Які річниці весілля не відзначаються

16 і 17 років весілля

19 років весілля

28 років весілля

32 і 33 роки

36 років

41-43 річниці весілля

51-54 роки весілля

56-59 річниці весілля

61-64 весільні річниці

66-67 років весілля

68-69 річниці.

Річниці весілля подарунки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі