На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО)

25 жовтня голова райдержадміністрації Оксана Чайчук спільно із першим заступником райдержадміністрації Іваном Заболотним та заступником райдержадміністрації Йосифою Овод підписали акт приймання-передачі приміщення колишньої синагоги у безоплатне користування Чортківській іудаїстській релігійній громаді.

Як повідомляє "Чортків. Онляйн", ще з далекого 1998 року тягнеться ця історія. Старовинна божниця ("Стара синагога") є пам’яткою архітектури місцевого значення і власністю держави, яку можна побачити в центрі міста, неподалік від нової ратуші.

Та в одноповерховій будівлі з товстими стінами синагоги вже давно немає. Юдейка Ребіца Сімон разом зі своїм сином (зараз живуть у Канаді), давній предок яких колись проживав у Чорткові та похований на центральному кладовищі міста, створили фонд та виявили готовність відреставрувати дане приміщення.

Опісля підписання цього акту члени комісії та представники Чортківської іудаїстської організацієї відвідали приміщення на території Чортківського державного медичного коледжу та оглянули його стан.

На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО), фото-1 На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО), фото-2 На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО), фото-3 На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО), фото-4 На Тернопільщині єврейській громаді передали історичне приміщення синагоги (ФОТО), фото-5
Історичне приміщення синагоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі