• Головна
  • Меморандум про взаєморозуміння та координацію дій між областю та містом в сфері охорони здоров’я підписали очільники обласної та міської рад
08:01, 6 листопада 2018 р.

Меморандум про взаєморозуміння та координацію дій між областю та містом в сфері охорони здоров’я підписали очільники обласної та міської рад

Меморандум про взаєморозуміння та координацію дій між областю та містом в сфері охорони здоров’я підписали очільники обласної та міської рад

Цим документом засвідчується, що Тернопільська обласна рада, в особі голови Віктора Овчарука, та Тернопільська міська рада, в особі міського голови Сергія Надала, мають намір поглибити та розвивати спільне партнерство в розвитку сфери охорони здоров’я.

Меморандум спрямований визначити напрями, цілі, завдання та заходи взаємодії та співпраці сторін задля спільного здійснення соціально-економічних перетворень та утвердження громадянських цінностей щодо комплексного підходу у соціальній модернізації регіону у сфері охорони здоров’я, а також інноваційно-інвестиційної діяльності, консультування, професійної підготовки та безперервної освіти медиків.

"Це важлива подія як для обласного центру, так і для краю в цілому. Ми підписали Меморандум для втілення у життя спільних намірів удосконалювати та розвивати галузь охорони здоров’я краю, підвищення ефективності мережі медичних закладів, разом забезпечувати доступність та якість медичної допомоги в закладах охорони здоров’я області та міста за рахунок кооперації та централізації операційних втручань, діагностики та поліклінічної допомоги, - наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. - Ми маємо працювати в одному медичному просторі і раціонально використовувати той ресурс в системі охорони здоров’я, який сьогодні виділяється на область. Враховучи те, що сьогодні є медичні послуги в місті Тернополі, яких немає в обласних закладах охорони здоров’я, і навпаки є якісна медична послуга, яка надається комунальними установами Тернопільської обласної ради, а не надається у місті Тернополі. Відтак, назріла необхідність скоординувати свої дії, не дублювати функції медзакладів, а раціонально використовувати ресурси».

Для виконання Меморандуму визначені різні напрями взаємодії та співробітництва. Так, приміром, це розвиток єдиного медичного простору «область + місто», підвищення ефективності мережі закладів охорони здоров’я на основі Медичного кластеру навколо міста Тернопіль.

Згідно із меморандумом ставляться завдання щодо реорганізації мережі та підвищення ефективності надання медичної допомоги. А саме:  опрацювання формату спеціалізації/перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я, враховуючи територіальну компактність міста та потреби в спеціалізованій медичній допомозі мешканців прилеглих районів області (об’єднаних територіальних громад); забезпечення доступності спеціалізованої медичної допомоги на рівні області та міста Тернопіль;  покращення умов доступу до реабілітаційних послуг жителів м. Тернополя та Тернопільської області, в першу чергу соціально незахищених верств населення; впровадження єдиної системи раннього виявлення та профілактики захворювань та єдиної системи моніторингу та оцінки якості послуг у сфері охорони здоров’я тощо.

Планується зробити ряд кроків для покращення надання медичних послуг у місті та області. Наприклад, планування та координація взаємодії управління охорони здоров’я ТОДА та відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради в напрямку створення спроможної мережі закладів надання первинної медичної допомоги в межах  Тернопільської області; створення міської паліативної служби як доповнення до обласного хоспісу; централізація спеціалізованої педіатричної медичної допомоги на обласному рівні (хірургічної, травматологічної, гематологічної, інфекційної та вторинної стаціонарної педіатричної допомоги на базі відділень Тернопільської обласної клінічної дитячої лікарні); забезпечення надання медичної допомоги вторинного рівня мешканцям Тернополя з політравмою на базі відділення політравми Тернопільської університетської лікарні (на умовах співоплати медичних послуг); створення Міського центру гемодіалізу на базі міської лікарні № 3 для надання медичних послуг мешканцям Тернополя та прилеглих районів (об’єднаних територіальних громад) з передбаченням фінансування за рахунок державної субвенції, коштів обласного бюджету.

«Із підписанням меморандуму ми запроваджуємо ще один механізм - це програма медичного страхування, - додав Віктор Овчарук. -  Але звичайно треба почати з міста Тернополя і з обласних закладів охорони здоров’я. Ця програма внесена у порядок денний сесії Тернопільської обласної ради. Переконаний, що депутати її приймуть».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меморандум #медицина #Віктор Овчарук
live comments feed...