• Головна
  • Екс-агромагната з Тернопільщини, якого підозрюють в шахрайстві на 800 млн грн, екстрадували в Україну (Фото)
09:32, 6 листопада 2018 р.

Екс-агромагната з Тернопільщини, якого підозрюють в шахрайстві на 800 млн грн, екстрадували в Україну (Фото)

Екс-агромагната з Тернопільщини, якого підозрюють в шахрайстві на 800 млн грн, екстрадували в Україну (Фото)

Завершена процедура екстрадиції з Швейцарської Конфедерації в Україну громадянина, який розшукувався за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах, що спричинило матеріальних збитків на загальну суму 799 млн 300 тис грн, повідомляє Генпрокуратура.

Завдяки зусиллям Генеральної прокуратури України Федеральним Департаментом юстиції та поліції Швейцарської Конфедерації у жовтні 2018 року прийнято рішення про видачу вказаної особи до України. 5 листопада 2018 року громадянин прийнятий українськими правоохоронцями і переданий органу досудового розслідування.

Наразі у кримінальному провадженні проводяться невідкладні слідчі дії.

Економічна правда уточнює, що мова іде про Миколу Гуту.

Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи "Мрія" у 2002 році. Групою компаній "Мрія" володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їх синів Андрія і Миколу Гутів.

Група компаній "Мрія" потрапила в складне фінансове становище в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

Напередодні стало відомо, що компанія, якою володіють бізнесмени із Саудівської Аравії завершили угоду з купівлі агрохолдингу "Мрія".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екстрадиція #Микола Гута
live comments feed...