• Головна
  • «Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами», — промова Притули про Томос зачепить навіть атеїстів
14:01, 19 листопада 2018 р.

«Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами», — промова Притули про Томос зачепить навіть атеїстів

Надання Томосу про автокефалію Україні останнім часом хвилює всіх – постійні суперечки з РПЦ, візити патріархів до Константинополя та багато іншого. Свою думку з цього приводу висловив і відомий гуморист, шоумен Сергій Притула, пише puer.org.ua.

Притула про Томос в Україні

На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що кожен, хто підтримує автокефалію, повинен відкриту виступити за створення Єдиної Помісної Церкви, при чому не тільки на словах, а конкретними діями.

Особисто про себе він додав: завжди виступав за українську церкву, хоча гучно про це не заявляв.

В роликах не знімався, з патріархами не здибався. Підтримував фінансово свою рідну церкву, в якій одружилися мої батьки, в якій хрестились мій син та син мого брата, в якій відспівали в останню дорогу мого батька, дідуся і бабусю. Допомагав, як міг. Часом менше ніж міг. Часом більше ніж хотів.

Але знаю, що і церква і недільна школа при церкві мають клаптик моєї участі. І то мене тішить, — згадує Притула. Ще за "сталінських часів", як їх називає їх гуморист, дідусь Притули, Василь Бодасюк у Вінниці займав посаду голови колгоспу - тоді це вважалось досить перстижним.Саме він врятував Вишневецьку Вознесенську Призамкову Церкву 1530-го року – ту, де молилися козаки Максима Кривоноса, куди приїздили Тарас Шевченко та Оноре де Бальзак.

Йому, партійному комуністу, не знаю, що було б, якби КДБ дізналось, що він переховує у себе на горищі Псалтирі, Євангліє та ікони з церкви! Потім у цій церкві він виконував обов’язки диякона. Я обожнював ходити на Службу Божу, коли дідусь читав грамотки. Незадовго до смерті мій дідусь Василь, надзвичайно набожний чоловік, сказав мені одне речення, сенсу якого я не розумів ще довго: «Ніколи не сповідайся в Почаївській Лаврі, там у попів – погони під рясами!, — додав гуморист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #томос #сергій #притула
live comments feed...