• Головна
  • Степан Барна закликав Мінагрополітики та Укразалізницю терміново забезпечити підприємства краю вагонами
18:30, 21 листопада 2018 р.

Степан Барна закликав Мінагрополітики та Укразалізницю терміново забезпечити підприємства краю вагонами

Ситуація із забезпеченням області вагонами для вивезення продукції сільгоспвиробниками та іншими підприємствами й надалі залишається критичною.

У жовтні забезпечення вагонами склало лише 17% від потреби, а це означає, що місцеві виробники й економіка області терплять збитки. На цьому акцентував голова ТОДА Степан Барна під час відеонаради з Першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Максимом  Мартинюком та в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим. 

«Тернопільщина як і інші регіони України стала заручником ситуації з нестачою вагонів, – наголосив Степан Барна. –  Ми проаналізували, що в жовтні відсоток забезпечення склав лише 17% від потреби. Щодо порівняння: у серпні-жовтні 2017-18-го років, то, справді, кількість вагонів трохи збільшили, але водночас, у нас відбувся й приріст валу зернових в межах 300 тисяч тонн. І тепер область, яка цього року дала в економіку держави майже 3 млн. тонн продукції, не має можливості її реалізувати».

Голова облдержадміністрації навів приклади: ПП «Захід-Агроінвест» (Ланівці) – підприємство, на якому працюють 400 людей, за два роки не отримало жодного українського вагона! Другий випадок: за підсумками жовтня, компанії «Мрія» з потреби 583 вагони дали лише 42-а, що складає 7%. У вересні – це було 4%. При цьому, Степан Барна звернув увагу, що Центр Транспортної Логістики ЦТЛ не приймає з Тернопільської області заявок на поставку вагонів.

«Така реальна ситуація,  з якою стикаються сьогодні інвестори, міжнародні інвестиційні компанії і наші виробники. Тому я просто невідкладно вимагаю звернути увагу на Тернопільську область з огляду на те, що в нас ситуація надзвичайно критична», – сказав Степан Барна.

Щоб хоч якось врегулювати питання, в «Укразалізниці» запропонували запровадити широкі ступінчасті маршрути. Це дозволить збирати продукцію по напрямках для їх централізованого постачання на станції. Інакше, нарікають, більше вагонів забезпечити не можуть.    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагони #Степан Барна
live comments feed...