• Головна
  • Маленька тернополянка хворіє на невиліковну хворобу, вона дівчинка-метелик (ВІДЕО)
11:45, 23 листопада 2018 р.

Маленька тернополянка хворіє на невиліковну хворобу, вона дівчинка-метелик (ВІДЕО)

 Коли дівчинці виповнився місяць, Леся Мосімчук – мама Лії, помітила дивні пухирці на тілі. Згодом на їх місці утворювались рани. І все це від найменшого удару. Вже у п'ятирічному віці київські медики поставили діагноз - Бульозний епідермоліз. Тоді сім'я і дізнались що це невиліковно. Розповідає "Тернопіль1".

 "Саме важче було коли дитина починала ходити. І ти ще не встиг вийти на вулицю, а уже несеш дитину з побитими колінами. І це через день. Це було, мабуть, найважче. Зараз уже значно легше. Вона вже сама знає що не можна того і того. Це не від неї залежить. Наприклад, якщо імунітет ослаблений ми встаємо зранку і бачимо пухирці, вже беремо голку і пробиваємо, обробляємо. Вона сама ці рани обробляє, сама себе. А так загалом ми вчимося з цим жити".

Лія не хоче відрізнятись від інших дітей. Тому батьки їй не забороняють жити активно. Лія любить танцювати, бігати, кататися на велосипеді. 

"Ми навіть коли були на морі вона сказала таке. Я запитала чи їй не важко, чи не пече. Вона відвернулась і сказала, що тут вона керує а не якісь там ранки, болячки. Такий у неї девіз.Не звертає увагу на те що у неї щось болить. Вона хоче вона робить".

Лія ходить в дитячий садок. Вихователі групи особливо уважні до дівчинки. Та кажуть, Лія навчилась бути обережною. Тому залюбки грається з іншими дітьми. 

: "Надзвичайно активна дівчинка. На заняттях завжди перша підіймає руку. Усім цікавиться. В усьому бере участь і в активних іграх. Вона не привертає до себе уваги навіть коли є проблема. Так вона показує якщо щось не так. Допомагає нам зняти ту колготку, обробити рани. І буквально хвилинка-дві, у неї вже не має сліз, вона йде гратись з іншими дітьми. Хоча це насправді їй болить. Дівчинка надзвичайно мужня, ми нею захоплюємось і мамою також", каже Олександра Білявець, виховалель старшої групи ДНЗ №17 міста Тернополя.

Відповідно до статистики, хвороба метелика зустрічається в одного з 50 000 новонароджених. Хворим на бульозний епідермоліз допомагає міжнародна організація Debra, яка також веде реєстр усіх хворих у світі. Мама Лії Леся Мосімчук – регіональний представник Центру «Debra Україна» в Тернопільській області. Жінка шукає дітей- «метеликів» та їх батьків на Тернопільщині, щоб разом об’єднатися проти цієї важкої недуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #метелик #Бульозний_епідермоліз
live comments feed...