• Головна
  • Степан Барна знову підняв питання забезпечення області вагонами (фото)
12:50, 23 листопада 2018 р.

Степан Барна знову підняв питання забезпечення області вагонами (фото)

Ще одну відео-нараду щодо вирішення питання забезпечення області вагонами для потреб аграрної та видобувної галузей провели в облдержадміністрації. Нарада відбулася за участі голови ТОДА  Степана Барни, представників підприємств, які критично потребують вагонів, та виконавчого директора регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Володимира Крота.

 Коротко про потребу області у вагонах поінформував в. о. директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів. За його словами, цього сезону аграрії спрацювали дуже добре й забезпечили рекордний збір зернових та олійних культур. Загалом це 3,1 млн. тонн. З них на експорт потрібно вивезти 1,4 млн. тонн.

 «Основне питання – це поставка вагонів і тягової сили, тепловозів для того, щоб виконати контракти. Зараз нам було потрібно 17 тис. вагонів. Фактично за три місяці із потреби 9,8 тис. вагонів – поставлено лише більше двох тисяч», – повідомив Володимир Стахів.

 Що ж стосується рухомого складу, то він наголосив: при потребі семи потужних тепловозів,  тернопільська дирекція має лише три.

«Потрібно шукати шляхи вирішення, формувати маршрути, напівмаршрути. Бо за три місяці половина елеваторів не получили жодного вагона, а це означає – зірвані контракти й нараховані штрафні санкції», – зауважив Володимир Стахів.  

 Категорично не погоджується із позицією Укрзалізниці, що начебто в області ситуація із забезпеченням вагонами покращується, й голова ТОДА Степан Барна.

 «Я цього покращення не бачу, ані у відсотковому відношенні, ані в абсолютному. Так виходить, що перед нами Уряд ставить питання про зростання врожайності, наповнення бюджету, ми це робимо, а в результаті не маємо як продати зерно», – каже очільник області.  

Утім, підкреслив він, крім зернових, є друга складова – це видобувна галузь. Ціла низка кар’єрів працюють і забезпечують стратегічною сировиною заводи України, які напряму від неї залежать.

Як в Укрзалізниці, так і у львівській регіональній дирекції пропонують вирішення проблеми таким чином: сформувати ступінчасті маршрути. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагони #Укрзалізниця #аграрії #Степан Барна
live comments feed...