• Головна
  • У Тернополі активізували діяльність у сфері туризму
14:01, 24 листопада 2018 р.

У Тернополі активізували діяльність у сфері туризму

Майже 200 тисяч туристів відвідали Тернопіль за десять місяців. За прогнозами управління стратегічного розвитку  міста до кінця року ця цифра зросте до 220 тисяч.

Про це під час засідання виконавчого комітету розповів начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека.

– Цього року ми значно активізували діяльність у сфері туризму, – відзначив він. – Ми вперше провели Тернопільський туристичний форум, брали участь у більшій кількості виставок, переважно без залучення бюджетних коштів. Гарно «пішов» проект «Вихідні у Тернополі», що дало можливість залучити більшу кількість туристів до міста. Ми оновили 8 аннотаційних таблиць з інформацією кількома мовами, які мають звуковий супровід, з’явилося два бронзові макети: гімназії та костелу. Завдяки співпраці з податковою інспекцією ми покращили показники по туристичному збору. Якщо у 2017 році мали 119 тисяч гривень, то за 10 місяців 2018 – 168 тисяч. За нашими підрахунками місто вже відвідало приблизно 200 тисяч туристів, розраховуємо, що до кінця року буде 220 тисяч. Цього року ми вперше замовили дослідження у «Київстару» і вони надали інформацію, що минулого року Тернопіль відвідало мільйон людей, які перебували у місті більше доби. Це фантастична цифра і не віриться у такі показники. На наступний рік планую замовити такі ж дослідження в інших операторів і, сподіваюсь, будемо мати реальну інформацію по кількості гостей.

Цього та у попередні роки на Програми розвитку міжнародного співробітництва і туризму з бюджету виділяли в межах мільйона гривень, пише зз. На тридцятій сесії депутати затвердили «Програму розвитку міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської міської територіальної громади на 2019-21 роки». І передбачили на неї майже втричі більшу суму.

– Дана програма базується на попередній, але суттєво розширюються види діяльності у сфері туризму, тому що, чесно кажучи, місто малувато бере участь, і мало профінансованих заходів і закордоном, і на національному рівні, – розповів Юрій Дейнека. – Плюс потрібні додаткові кошти на громаду, яка вже створена, треба буде суттєво збільшити промоцію всієї громади, туристичних заходів і залучити села громади до цього процесу. Потрібно активізувати ще раз міжнародне співробітництво. Проект рішення пройшов дві комісії: бюджетну та економіки, зовнішніх зв’язків і туризму. На реалізацію Програми передбачено понад 2 мільйони 850 тисяч щорічно, щоб вона функціонувала ефективно і була корисною для міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #туризм
live comments feed...