"Муніципальна няня" без роботи: у Тернополі порядок надання послуги все ще невідомий

Постанова Кабміну про відшкодування  грошей на оплату послуг няні мала увійти в дію з 1 січня. Як повідомили в Тернопільській ОДА, документи про порядок надання послуг на місця з Міністерства досі не надійшли.

Постанову щодо послуги "Муніципальна няня" Кабінет Міністрів України затвердив 30 травня 2018 року. З 1 січня 2019 р. відшкодування у сумі 1626 грн/міс. повинні виплачувати батькам для компенсації витрат на няню.

У постанові вказано, що компенсація надається за умови укладання угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги "муніципальна няня", якими є батько/мати або опікун, та муніципальною нянею, якою має бути фізична особа-підприємець/юридична особа. Проте питання, як задокументувати відносини і хто саме виплачуватиме кошти, наразі залишаються відкритими.

"Постанова вже є, проте має бути затверджений Кабміном порядок втілення закону в дію. Наразі на місця його ще не прислали. Коли вона вийде, тоді можна буде коментувати детальніше. Тобто постанову озвучено, але сам принцип реалізації наразі невідомий", - говорить директор департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський. 

Батьки активно обговорюють нову пільгу від держави. Як повідомляє "20 хвилин", у соцмережах тернопільські мами розповідають, чи готові вони скористатись послугою "Муніципальна няня".

"Я хотіла б скористатися послугою, та не можу знайти у своєму місті людину яка має ФОП із надання таких послуг", - пише Ганна Кухарук.

Ще кілька жінок поцікавились чим муніципальна няня відрізняється від звичайної.

"Найменша ціна на послуги няні в Тернополі, 35 грн/год, а батькам офіційно працевлаштувати няню, сплатити за неї податки і отримати компенсацію - 1600 грн. не зовсім вигідно", - пише Вікторія Лазьо. 

У Департаменті соціального захисту населення підкреслили, що впродовж кількох днів порядок надання послуги можливо буде затверджено.  

Муніципальна няня порядок надання послуги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі