"Мистецтво для мене - це життя, одкровення та каторга": геній сучасності з Тернопільщини Іван Марчук (ФОТО)

З 15 по 31 січня в Національному музеї "Київська картинна галерея" триватиме ретроспективна виставка пейзажів Івана Марчука "Земля моя — краса моя".

Як повідомляють "Теронополяни", презентуються близько 50 робіт, виконаних в авторській техніці "пльонтанізм". Над цими творами митець почав працювати ще з початку 70-х років ХХ століття. На виставці будуть і класичні роботи майстра, і зовсім нові.

"Для мене мистецтво — це життя й одкровення. Іншої альтернативи я не знаю. І водночас мистецтво — це каторга", — зізнався в одному з інтерв’ю уродженець Тернопільщини, знаний на весь світ художник Іван Марчук.

Він – справжня жива легенда українського мистецтва. Художник потрапив до одного з британських рейтингів як один зі 100 геніїв сучасності. У нього є багато титулів, відзнак, є Шевченківська премія, а також давня мрія про свій музей, який колись нібито мав з'явитися у районі Поштової площі, що в Києві.

Загалом доробок Івана Марчука нараховує близько 50 000 творів. У нього вже було понад 150 персональних і понад 50 колективних виставок.

Як відомо, ще до "перебудови" Спілка художників України з великим скрипом визнавала самобутню творчість Марчука, хоча і на той час у нього вже було досить багато експозицій. Лише 1988-го його прийняли до Спілки художників України.

Стиль "пльонтанізм" (а роботи цього напряму і будуть презентовані на новій виставці) вигадав сам Марчук. Це був його жарт, його іронія, те, що народжувалося від слів "плести", або "пльонтати", тобто витворювати картини з дивних ниток, наносячи фарби тонкими кольоровими лініями, а потім переплітаючи їх під різними кутами, створюючи ефект об'ємності.

Сам митець каже, що раніше в нього було дев'ять періодів творчості, згодом їх стало 12, і кожен чимось дивує насамперед його самого.

"Мистецтво для мене - це життя, одкровення та каторга": геній сучасності з Тернопільщини Іван Марчук (ФОТО), фото-1
Іван Марчук мистецтво
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі