Хірург, якого звинувачують у смерті 12-річного тернополянина, повертається до роботи в лікарні

14 січня Апеляційний суд Львівської області своїм рішенням повернув до роботи хірурга Жидачівської районної лікарні, обвинуваченого у неналежному виконанні службових обов'язків, які спричинили у червні 2017 році смерть 12-річного тернополянина Романа Кулака.

Перед цим (4 січня цього року) рішенням Галицького районного суду, хірургу Жидачівської РЛ та ще одному колишньому лікарю було обрано запобіжні заходи. Хірурга, окрім особистого зобов'язання, також було відсторонено від виконання обов'язків. Та його адвокати подали апеляцію.

Як інформують "Тернополяни", під час вчорашнього судового засідання вони спочатку намагалися заборонити присутність батька хлопчика Володимира Кулака та його представників, але цю пропозицію суд не підтримав. Окрім цього, вони долучили до матеріалів справи характеристику лікаря, звернення трудового колективу та профспілки лікарні на захист хірурга. Також довідки про важкі захворювання його батьків. Ці документи суд також долучив до справи.

Представники прокуратури та слідча у справі обґрунтовано заперечували проти скасування попередньої ухвали, а Володимир Кулак наголосив на тому, що, окрім наведених фактів, хірург намагався запропонувати йому грошову компенсацію, а також, імовірно, причетний до фальсифікації медичних документів та може чинити тиск на свідків, більшість з яких продовжують працювати у тій же лікарні.

Зрештою, колегія суддів прийняла рішення скасувати ухвалу попередньої інстанції. При цьому основним аргументом для них стало не стільки рівень вини обвинуваченого, скільки формальні причини її обґрунтування слідчими.

Нагадуємо, що 12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки. Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Хірург винуватець смерті робота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі