"Не передзвонюйте на ці номери, вони зроблять дублікат вашої сім-картки", – шахраї придумали нову схему

Правоохоронці попереджають: аферисти вигадали новий спосіб красти гроші з банківських карток. При цьому шахраї не питають ні PIN-код, ні CVV-код. Працівники Тернопільського відділу поліції задокументували факт шахрайства за новою схемою – шляхом отримання дублікату сім-картки.

"Суть афери телефонних шахраїв у тому, щоб отримати дублікат вашої сім-карти. Після цього зловмисник може зламувати вашу електронну пошту, особисті кабінети на банківських сайтах та інше", – повідомляють у поліції.

Шахрай вистежує номер телефону майбутньої жертви й набирає її з проханням передзвонити. Потім дзвінки повторюються, але вже з двох інших номерів.

"Відразу після цього, аферист звертається за дублікатом сім-карти до оператора в сервісному центрі. Оператор просить назвати номери трьох останніх вхідних дзвінків і 1-2 вихідних. Після фіксування правильних відповідей, оператор видає псевдо-клієнту нову карту або дублікат діючої. А поки її справжній власник розбереться в чому справа, шахрай вже встигне отримати доступ до чужих ресурсів", – розповідають правоохоронці.

Постраждалі від махінацій з електронним гаманцем часто дивуються, де шахрай міг знати їхні дані. Все просто, кажуть у поліції, адже злодієві буде достатньо дізнатися номер мобільного жертви, все інше він отримає згодом. Часто люди, самі того не розуміючи, розміщують потрібну злодієві інформацію в мережі – інтернет з метою придбати або купити різний товар.

Від такої афери вже постраждав житель Тернополя. Чоловік навіть не зрозумів, як з його карткового рахунку зникло 20 000 гривень. За допомогою він звернувся до правоохоронців.

тернопіль шахраї поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі