Родина з Тернопільщини збудувала круглий екобудинок всього лише за 10 тисяч доларів (ВІДЕО)

Під Тернополем збудували круглий будинок, який економить тепло. Власник дому Володимир Сеньків розповів про свій винахід журналістам Тернопіль1

Володимир Сеньків каже, коли будували круглий дім сусіди дивувалися. "Одні говорили, що церкву будуємо, інші - що цирк приїхав", - пригадує Володимир.

Хату-кулю господар будував разом з рідними трохи більше двох місяців. На будівництво витратив 10 тис. доларів.

«Коли почав читати про цей будинок, зрозумів, що він енергозберігаючий. Робили ми це своїми силами, я і мої брати. На майстрах ми економили. Я називаю цей будинок «зроби сам». 

Архітектор дому брат Володимира - Сергій Петришин. Чоловік каже, розраховував розміри  за допомогою спеціального калькулятора. Будинок утеплили двоковпаковою піччю. Сергій змурував її власноруч. Розповідає, що вона краще віддає тепло і є енергоефективною. А ще потребує менше дров.

«В основній горить вогонь, далі йде каналами в низ дим, де відносно кахельної грубки, тут внизу обігрівається цегла. А кахельна грубка знизу холодна. Потім ззаду піднімається каналами догори тепле повітря і в цій піраміді є другий ковпак. Тоді воно акумулюється в другому ковпаці, опускається вниз і виходить в комин», пояснює журналістам Сергій Петришин.

Надворі до хати ведуть сходи з шин. Їх використали, щоб не утилізовувати. А підмурівка зроблена зі скляних пляшок. Власник хати Володимир каже, використали приблизно 5 тисяч пляшок. 

Ззовні будинок виглядає не великим, але в середині просторо. Господарі туди ще не переїхали, тож хатина ще не облаштована, однак усі комунікації є. Вже навесні Володимир з дружиною планують переїхати у круглий будинок. Меблі ж у незвичному будинку, переконують, теж будуть незвичайні.

тернопіль будинок куля екологічний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі