Стало відомо, куди дівають небезпечні інфекційні відходи з лікарень Тернополя

Стало відомо, куди дівають небезпечні інфекційні відходи з лікарень Тернополя  , Дмитро Бондаренко

Відходи, утворені у процесі медичної діяльності, несуть потенційно вищий ризик для людей, ніж інші. Близько 75-80 відсотка цих відходів, що не мають контакту з біологічними рідинами пацієнтів та інфекційними хворими, наближені за складом до побутових. Решта медичних відходів, 10-25 відсотків, належать до категорії небезпечних і можуть бути факторами ризику для навколишнього природного середовища і здоров’я людини, повідомив учора під час засідання колегії облдержадміністрації начальник управління екології та природних ресурсів ТОДА Орест Сінгалевич.

За його даними, у Тернопільській міській комунальній лікарні № 3 та Тернопільському обласному клінічному онкологічному диспансері, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища,  встановлено установки для термічного знищення відходів. Вони спалюються в печах при температурі +13000С, що забезпечує повне розкладання складних органічних сполук до простих компонентів. Цей метод дозволяє покращити санітарний стан не тільки цих медичних установ, але й всього регіону.

Водночс Сінгалевич зауважив, що залишається досить гострим питання належного поводження з муніципальними (твердими побутовими) відходами. На сьогоднішній день на 740 сміттєзвалищах області захоронено близько 21431 тис. м3 твердих побутових відходів. Більшість об’єктів поводження з побутовими відходами експлуатуються з порушенням екологічних та санітарно-епідемічних вимог.

"З 31 комунального сміттєзвалища області лише 6 (19,4%) мають правовстановлюючі документи  на земельні ділянки. Паспортизовано лише 93 місця видалення відходів. Через відсутність коштів не проводяться роботи з будівництва і облаштування нових та існуючих сміттєзвалищ, порушуються правила їх експлуатації", – констатував посадовець.

сміття небезпека Орест Сінгалевич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі