Тернополянам за спалювання листя і трави доведеться платити десятки тисяч гривень штрафу

Збільшити відповідальність за спалювання листя пропонують в Україні. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді. У разі його прийняття штрафи сягатимуть 40 тисяч гривень.

Навесні побільшало пожеж в екосистемах, – констатують рятувальники. Тільки на Тернопільщині фахівцям ДСНС інколи доводиться гасити по тридцять пожеж на добу. Виїзд на кожну приносить затрати на десятки тисяч гривень.

Чимало краян нехтує забороною спалювати суху рослинність, – каже МедіаТору начальник Держекоінспекції в Тернопільській області Едуард Ференц. Він припускає, що наразі штрафи, які передбачені за це порушення, недостатньо високі.

 «Передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність передбачає  штраф від 170 до 1500  гривень; на посадових осіб накладається штраф від 850 гривень. При тяжких наслідках підпалів наступає кримінальна відповідальність. Зокрема порушника можуть позбавити волі від п’яти до десяти років. Ми чекаємо прийняття законопроекту про збільшення штрафів. Сподіваємося, що більші штрафні санкції попереджуватимуть паліїв листя, а відтак порушень буде менше», – зазначає Едуард Ференц

Екологи наголошують: при виявленні паліїв листя мовчати не варто. Оскільки наслідки такого порушення можуть бути тяжкі: знищення ґрунтів, загибель тварин, а також ймовірна загрозу життю людини. Відтак жителів крають просять відразу телефонувати за номером 102.

Тернопільщина вогонь трава штраф
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі