До уваги тернополян: медики пояснили, чим небезпечний дзвінок будильника кожні 10 хвилин

До уваги тернополян: медики пояснили, чим небезпечний дзвінок будильника кожні 10 хвилин, Георгій Шевчук

Чимало людей, яким слід прокидатися, після першого дзвінка будильника вранці декілька разів переводять його, щоб відтягнути остаточне пробудження. Проте насправді нагадування на телефоні, що вмикаються кожні 9-10 хвилин, можуть негативно впливати на нервову систему.

Як повідомляє "24" з посиланням на "New York Post", повтор сигналу будильника вранці кілька разів підряд із інтервалами може навіть спричинити розлади психіки.

До такого висновку дійшли експерти та фахівці з психічного здоров’я, що досліджували питаня сну на прохання компанії "Eve Sleep".

Під час дослідження з'ясувалося, що щоразу, коли спрацьовує будильник, звуковий сигнал атакує нервову систему та мозок.

"Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку потрібно отримати від сну", – розповів експерт з психічного здоров'я і нейробіології Метт Джейнс.

Якщо дзвінок будильника звучить кілька разів за ранок, в організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу, що відповідає за "втечу і боротьбу". У короткостроковій перспективі це може обернутися просто поганим настроєм, але в довгостроковій – тривожністю і розладами психіки.

Окрім того, науковці надіслали відкритого листа до компанії "Apple" з вимогою видалити зі смартфонів функцію повторювання будильника кожні 9 хвилин, або ж хоча б інформувати своїх користувачів про ризики для здоров'я.

З цієї причини і тернополянам, які мають звичку довго прокидатися під сигнали будильника, варто переглянути своє ставлення до власного здоров'я.

Медики небезпека дзвінок будильника
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі