• Головна
  • До уваги тернополян: медики попереджають про тяжке паразитарне захворювання
14:15, 7 травня 2019 р.

До уваги тернополян: медики попереджають про тяжке паразитарне захворювання

У Тернопільській області з початку року вже зареєстровано 12 випадків токсокарозу серед дітей.

Токсокароз – тяжке паразитарне захворювання, яке спричиняється міграцією личинок глистів собак, рідше котів. Хвороба у людей супроводжується сильними алергічними проявами, ураженням різних життєво важливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо).

Як інформують "Тернополяни" з посиланням на повідомлення  ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України", основним джерелом інвазії для людини є собаки, які забруднюють ґрунт, воду яйцями гельмінтів. Відомо, що в 1 г собачих фекалій може міститися близько 15 тис. яєць токсокар.

Зараження людини відбувається при попаданні заразних яєць токсокар у шлунково-кишковий тракт. Яйця можуть бути занесені до рота забрудненими ґрунтом руками, овочами, ягодами.

Діти складають основну групу ризику. Граючись у пісочниці, плескаючись у водоймах, фонтанах, при безпосередньому контакті з тваринами, шерсть яких забруднена яйцями, вони можуть випадково проковтнути яйця паразита. Пік захворювання припадає на літньо-осінній період.

Тепла погода та оптимальна вологість створюють ідеальні умови для збереження яєць у зовнішньому середовищі.

Неконтрольований вигул собак, значна кількість безпритульних собак сприяють забрудненню довкілля яйцями паразита, які можуть зберігати життєздатність протягом кількох років, добре зимують під снігом. Щорічно при моніторингових дослідженнях проб ґрунту, піску з паркових зон м.Тернополя у паразитологічній лабораторії ДУ "ТОЛЦ МОЗ України" виявляються яйця токсокар.

Не дивлячись на широке розповсюдження і важливу роль в патології, особливо дітей, токсокароз є захворюванням про яке практичні лікарі знають доволі мало. Симптоматика його дуже різноманітна, тому з хворими на токсокароз можуть зустрітися лікарі різних спеціальностей. З огляду на це проблема діагностики токсокарозу є надзвичайно актуальною.

У паразитологічній лабораторії ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України" впроваджено дослідження на токсокароз. Прийом пацієнтів, забір крові для дослідження проводиться щодня, крім суботи, неділі з 9:00 до 12:00 години.

Телефон паразитологічної лабораторії - 52-49-80.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тяжке #паразитарне #захворювання
Оголошення
live comments feed...