• Головна
  • Один із тернопільських храмів прикрасять унікальним розписом, що "розмовлятиме з прихожанами"
15:07, 19 червня 2019 р.

Один із тернопільських храмів прикрасять унікальним розписом, що "розмовлятиме з прихожанами"

Незабаром один із тернопільських храмів прикрасить унікальний іконопис від сучасної легенди Львова, магістра іконопису, засновника Асоціації сакрального мистецтва та викладача іконописної школи при Українському католицькому університеті – іконописця Святослава Владики, котрий зі своєю командою – львівсько-тернопільськими художниками цієї асоціації, вперше працюватиме на теренах Тернопільщини.

Розпис церкви Івана Богослова УГКЦ, що в Тернополі на проспекті Злуки, стане вже восьмим у його творчому послужному списку. Серед них і розпис інтер’єру церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Львові (Сихів), за що Святослав отримав Державну премію в галузі архітектури. Ця модерна церква була визнана найкращим зразком сучасної архітектури Львова. Для тернопільського храму знаний іконописець підготував чимало нового та особливого. В інтер’єрі церкви буде багато світла, кольори не перевантажуватимуть стіни, а все, що людина побачить у храмі, налаштовуватиме її на молитву. Так вважає і такими принципами послуговується у своїй роботі Святослав Владика, з яким ми поспілкувалися та попросили привідкрити деякі секрети свого ремесла, пише Номер1.

– Святославе, географія Ваших робіт – це переважно греко-католицькі храми Львівщини. Робота на Тернопільщині – це для Вас щось нове чи все-таки наші регіони споріднені?

– Тернопіль не відділяю далеко від Львова, тому що з вашого міста дуже багато талановитої молоді навчається у наших художніх закладах, у нас одне мистецьке середовище, адже ми знаходимось на Галичині. Відмінність у тому, що Тернопіль не має свого мистецького центру, як і сусідні обласні центри. Те, що парох церкви Івана Богослова отець Іван запросив розписувати храм саме нашу групу, є вчинком сильної людини. Можна було взяти місцевих митців, їхня робота значно дешевше б обійшлася для парафії, але вони не мають такої школи, яку протягом років здобули ми. І якщо говорити по правді, то наше основне завдання – відновити українську іконографію, адже це є наш зв’язок із Київською державою. Якщо ми це втратимо, то цю історію заберуть росіяни. Те, що вони зараз власне роблять, вважаючи, що іконопис – це є їхня традиція, а українці до цього не доросли. Але це далеко неправда, адже якщо заглибитися в історію, то ми продовжуємо традицію, яка склалася в Україні з 1040-х років, коли вперше на запрошення князя Ярослава майстри із Константинополя зробили в Києві мозаїчні роботи у храмі Софії. Тому Тернопільщина – це четверта спроба після Львівщини, Закарпаття та Буковини відновлення нашого древнього іконопису.

– Перед тим як приступати до роботи, вивчали інтер’єри інших тернопільських храмів?

– Цікавлюся сакральним мистецтвом не лише України, а й за межами. Однозначно знаю, що твориться у наших храмах, адже входжу до складу комісії із сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви. Багато де був і багато чого бачив. Добре знаю, де храми розписані на високому мистецькому рівні, а де йде заробітчанство по церквах. 

Один із тернопільських храмів прикрасять унікальним розписом, що "розмовлятиме з прихожанами", фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #розпис
Останні новини
Оголошення
live comments feed...