• Головна
  • "Мовний" закон буде скасовано - Новинський
20:31, 21 червня 2019 р.

"Мовний" закон буде скасовано - Новинський

"Мовний" закон буде скасовано - Новинський

Глава фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський і народний депутат України Олександр Долженков від імені 51 народного депутата України передали до Конституційного суду України подання про визнання таким, що суперечить Конституції Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Як повідомляє "Obezrevatel", на думку авторів подання, закон порушує гарантоване Конституцією право громадян говорити і навчатися рідною мовою і дискримінує громадян за мовною ознакою, фактично вводячи заборону на використання російської мови та мов інших національних меншин.

Російська мова на законодавчому рівні повністю виключається з трудових відносин, зі сфери освіти, сфери науки, сфери культури, ЗМІ, сфери публічних заходів, сфери обслуговування споживачів, спорту, телекомунікацій і зв'язку, документообігу, листування та інших сфер життя громадян, в яких не допустимо зобов'язувати їх використовувати ту або іншу мову.

Як зазначив народний депутат Олександр Долженков, Конституція України і міжнародні договори гарантують вільний розвиток, використання і захист мов всіх націй, які проживають на території України.

"Закон дискримінує за мовною ознакою 40% всього населення країни - російськомовних українців, називаючи їх національною меншиною. Поряд з українською мовою закон передбачає функціонування тільки кримськотатарської мови, англійської мови та інших офіційних мов ЄС, які не поширені в Україні. Ми будемо захищати ці порушені права наших виборців ", - заявив він.

Глава фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, коментуючи конституційне подання, підкреслив:

"У питанні мов багатонаціональної двомовної країни, якою є Україна, ми стоїмо на позиції дотримання конституційних прав. Ми за українську мову як державну, за розвиток російської мови, за доступ до утворення на рідних мовах національних меншин. Але ми проти розпалювання в Україні ще й мовної війни. мовний законопроект був прийнятий з грубими порушеннями, винесений на голосування, порушивши чітко описану Реєстр Аменті процедуру. Також зафіксовані численні факти кнопкодавства, через що, нагадаю, рік тому Конституційний Суд скасував попередній мовний закон".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новинський #мовний #закон #буде #скасовано
Останні новини
Оголошення
live comments feed...