• Головна
  • Чи безпечні дитмайданчики у Тернополі?
12:03, 27 червня 2019 р.

Чи безпечні дитмайданчики у Тернополі?

У Тернополі перевірили, чи безпечний ґрунт і пісок в зонах відпочинку та на дитячих майданчиках.

Фахівці паразитологічної лабораторії ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України" розпочали моніторингові дослідження ґрунту в паркових та житлових зонах м. Тернополя на збудники паразитарних хвороб.

"В першу чергу, ґрунт та пісок досліджується на дитячих майданчиках і в зонах відпочинку населення. Відсоток позитивних проб склав 16,7%. У пробах ґрунту виявлено яйця токсокар. У попередні роки в пробах піску знаходили яйця токсокар, аскарид, волосоголовців, в т.ч. і собачих, цисти лямблій – всі вони є потенційно небезпечні для здоров’я людини", – інформує ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України".

За 5 місяців поточного року в області зареєстровано 1213 випадків аскаридозу (з них в м.Тернополі - 640), 16 випадків трихурозу, 14 випадків токсокарозу, 291 випадок лямбліозу (з них в м.Тернополі – 248). У 2018 році – 2619 аскаридозу (з них в м. Тернополі – 1239), 51 трихурозу (з них в м.Тернополі – 3), 11 токсокарозу (з них в м. Тернополі – 1), 445 лямбліозу (з них в м. Тернополі – 373).

Зараження людини відбувається при попаданні яєць, цист паразитів у шлунково-кишковий тракт. Яйця, цисти можуть бути занесені до рота забрудненими ґрунтом руками, овочами, ягодами, водою.

Пік захворювання припадає на літньо-осінній період. Тепла погода та оптимальна вологість створюють ідеальні умови для збереження яєць, цист у зовнішньому середовищі.

У паразитологічній лабораторії ДУ "ТОЛЦ МОЗ України" можна пройти обстеження на збудники паразитарних хвороб, в т.ч. аскаридозу, токсокарозу, лямбліозу, трихурозу. Телефон: 52-49-80

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #дитмайданчики #перевірка
Оголошення
live comments feed...