На Тернопільщині під асфальтом виявили залишки житлового кварталу, зруйнованого під час війни (ФОТО)

На несподівану знахідку натрапили працівники служби під час ремонту дороги у Бережанах, – повідомив у соцмережі Сергій Завадський. На одній з вулиць під асфальтом виявили залишки будівлі або, ймовірно, підземні ходи. Пише Медіатор.

Як зазначає Михайло Бойко, це – залишки житлового кварталу, знищеного в період Другої світової війни. Після війни – руїни розібрали, зрівняли з землею і посадили дерева. Анологічно, як і в центрі міста зі північно-східного боку Ратуші (там де вічний вогонь був). Таким чином чоловік спростував думку, що це провалля чи підземні ходи, як припустив у своєму пості про знахідку Сергій Завадський.

Рівень залягання чистого культурного пласту набагато глибший (і то він пошкоджений перебудовою ХІХ ст.). А верхній пласт – власне ХІХ – поч. ХХ ст. – поруйновани господарською діяльністю пізніших років (прокладка каналізації, водогонів і т.д.). Тому давайте при висновках користуватися хоча б елементарною логікою. Повірте, від цього кількість цікавих і перспективних для розкопок місць у Бережанах не зменшиться. Можливо, таким є і вказане місце, якщо його дослідити постратиграфічно до рівня материка, – додає Володимир Парацій. 

На Тернопільщині під асфальтом виявили залишки житлового кварталу, зруйнованого під час війни (ФОТО), фото-1 На Тернопільщині під асфальтом виявили залишки житлового кварталу, зруйнованого під час війни (ФОТО), фото-2
тернопіль бережани
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі