На Тернопільщині хворі на вірусний гепатит C отримають безкоштовні ліки

У регіони розвозять найбільшу за останні роки партію препаратів для цієї категорії пацієнтів.

Відтак, в Україні уже найближчим часом понад 7 тисяч пацієнтів із вірусним гепатитом C зможуть пройти інноваційний курс лікування безоплатно. Як  повідомили у прес-центрі Міністерства охорони здоров’я, ліки закуплені за державний кошт.

«Закуплені препарати — це новітні ліки прямої дії, що відповідають рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C. Інноваційний курс лікування полягає в тому, що пацієнт просто приймає таблетки впродовж трьох місяців», — інформують в міністерстві.

У МОЗ зазначають, що препарати даклатасвір та софосбувір або велпатасвір універсальні, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С, пишуть Тернополяни. Завдяки такому комбінованому підходу, організм краще та оперативніше реагує на терапію, тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. А ймовірність побічних ефектів — менша в рази, аніж під час прийому препаратів попереднього покоління.

«Ефективність курсу лікування доведена та сягає понад 90%. Завдяки закупівлям через міжнародну організацію — Програму розвитку ООН (ПРООН) — Україні вдалося отримати рекордно низьку ціну за курс лікування — 89 доларів», — йдеться на сайті МОЗ України.

Тернопільщина ліки гепатит
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі