На Тернопільщині триває "день тиші" перед виборами у Верховну Раду

Вчора (19 липня) о 24-й годині закінчилась передвиборна агітація кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради. На Тернопільщині настав "день тиші".

Як повідомляють "Тернополяни", згідно із законом, кандидати у народні депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття Центральною виборчою комісією рішення про реєстрацію. Як зазначається у статті 70 закону "Про вибори народних депутатів України", передвиборна агітація закінчується о 24-й годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Сьогодні (20 липня) вже заборонена будь-яка агітація кандидатів. Неформально останній день перед днем голосування називають "днем тиші". У цей час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партій та кандидатів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Крім того, статтею 67 зазначеного закону протягом останніх двох днів перед днем голосування, тобто 19 і 20 липня, забороняється оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами. Публікувати результати таких опитувань щодо виборів не можна аж до закінчення самого голосування.

Щоправда, "день тиші" не поширюється на розповсюдження інформації, що стосується безпосередньо самих виборів — роз'яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

Тож сьогодні мешканці Тернопільщини у спокійній атмосфері мають ще час подумати та зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої політ сили та кандидатів в нардепи.  

День тиші Верховна Рада Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі