Місце зустрічей "змінить обличчя": у Тернополі побудують нову альтанку булі озера (ВІДЕО)

У Тернополі до дня міста побудують нову альтанку біля озера. Схожу архітектурну пам'ятку на цьому місці відкрили ще в 70 роках, але через  зсув ґрунту з'явилася загроза обвалу альтанки. Саме тому вже за місяць неподалік цього ж  місця збудують нову. Більше дивіться у сюжеті Т1.

Реставрації альтанки біля озера –бути! Збудували пам’ятку архітектури більше 40 років тому. За цей період з’явилися  явні руйнування . Вицвілий фасад та  понищені стіни є не найголовнішими проблемами, адже через зсув  грунту з’явилася загроза обвалу самої альтанки.

- За останні роки почався зсув Ґрунту і самої альтанки також, тому  керівництвом міської ради прийнято рішення про проведення капітального ремонту даної споруди, - каже директор об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя Микола Лесів.

В планах розробників проекту повністю демонтувати стару альтанку. Нову ж  планують будувати на безпечній відстані від обриву – 2 метри. Для уникнення загрози зсуву нової будівлі основу альтанки додатково укріплять. 

- Розробником проекту передбачено  демонтаж, влаштування армованої основи,  буро-набивні сваї для того, аби уникнути в подальшому зсуву. Тут буде аналогічна споруда, але з іншого свіжого каменю, - додає Микола Лесів.

Загалом на реставрацію пам’ятки  з міського бюджету виділили більше мільйону гривень. Нова альтанка буде точною копією старої. Головний інженер проекту розповідає, такий дизайн є впізнаваним та вписується в архітектурний ансамбль міста. 

- Розташування даної альтанки зміститься до  переду скверу. Це буде десь на 2 метри  і підсилений фундамент забезпечить стійкість даної споруди, - каже головний інженер  проекту Володимир Качур.

На демонтаж та побудову нової альтанки піде більше місяця.  У міській владі кажуть, нову альтанку планують відкрити на день  міста. До слова,  ця споруда вже стала однією з візитівок міста, саме тому  її дизайн залишать незмінним.  

тернопіль альтанка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі