
12:30, 15 грудня 2012 р.
Що показали тернополянам у перший день фестивалю «Jazz Bez»? (ФОТО, ВІДЕО)
Учора в Тернополі стартував Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez». Він буде тривати протягом трьох днів. Фестиваль проводиться вже дванадцять років, а восьмий раз у ньому бере участь Тернопіль.
У перший день фестивалю тернополяни мали можливість ознайомитися із творчістю двох джазових гуртів - “Daktari” із Польщі і “Plaistow” із Швейцарії. Чимало овацій заслужив гурт “Plaistow”.
Цьогоріч приємною несподіванкою для тернопільської публіки став відеоряд, який супроводжує виступи джаз-виконавців. Організатори кажуть, що це додає певні цікаві моменти, якихось фарб, додатково оживляє фестиваль.
За словами директора фестивалю Олега Макогона, цього року участь у фестивалі беруть багато джазових гуртів, які вперше виступатимуть на цьому фестивалі. Він також зазначив, що рівень популярності джазових виконавців не є головним фактором їхнього відбору для участі у фестивалі. Адже сьогодні багато маловідомих джаз-музикантів пропонують дуже цікаву музику. Тому на «Jazz Bez» можна послухати як популярних, так і поки що маловідомих, але дуже талановитих виконавців.
– Є дуже невелика кількість джазових виконавців, які є дуже відомими і вони є дуже дорогими. Але є маса джазових виконавців, які не пробилися ще до вершини успіху, але не зважаючи на це продукують дуже-дуже цікаву музику. Їхню музику почути практично неможливо ніде, окрім таких фестивалів і музичних зібрань. Бо їхні диски продаються на невідомих і спеціалізованих місцях. А ми в Тернополі у центральному, найкращому, найважливішому, концертно-театральному залі показуємо музику, яка для тернополян не є буденною, звичною, те, чого тут ще нема.
Учасників та гостей музичного свята привітав міський голова Тернополя. За словами Сергія Надала, завдяки фестивалю «Jazz Bez» Тернопіль стає частиною європейського культурного простору.
- Рік у рік все більше українських міст приєднується до фестивалю. «Jazz Bez» рухається на схід і на південь України. Все більш різноманітні за національним складом творчі колективи беруть участь у фестивалях. І це дуже показово. Музика - це універсальна мова, яка зрозуміла людям різних народів без перекладу. Тому в джазі Європа об'єднується і ми відчуваємо себе частиною єдиного європейського культурного простору без кордонів», - зазначив Сергій Надал.





Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі