Скільки коштує народитися на світ у Тернополі?

У нас буде дитинка… Найзаповітніші слова для кожної сім’ї. До народження дитини, а тим паче першого маляти, готуються, напевне, з моменту остаточного підтвердження вагітності.

Молода мама чекає, як її янголятко побачить світ, а родичі з нетерпінням очікують цього щасливого дня. Проте чи варто у нашій державі за такий щасливий день життя платити? Чи   досі «подяка у конвертах» має значення? Молоді матусі зі страхом за здоров’я та життя дитини готові «дякувати» кожному, тільки щоб усе пройшло вдало та добре. Скільки ж коштує народити немовля?

«У медсестри впали на землю рукавички, вона, не задумуючись, підняла їх і захотіла одягнути»

– Я не хочу називати прізвищ лікарів та медичного персоналу, які були причетними до народження моєї доньки, – починає розповідьмолода матуся Оксана. – Знаю, що ці лікарі мають ім’я та багато хто ними задоволений, проте я, напевне, не потрапила до їхнього числа. Народжувала я в одній із лікарень Тернопільщини. Дякую своєму чоловікові і Богу, який контролював процес пологів, бо маю здорову дівчинку. Проте ставлення персоналу до молодих матерів та й новонароджених загалом бажає бути кращим. До лікаря претензій не маю, пологи пройшли нормально, вона добре виконала свою роботу. Проте мене злякав молодший медичний персонал. Таке враження, ніби вони там головні і знають краще за інших. Коли народилася донечка і її треба було обтерти та одягнути, у медсестри впали на підлогу рукавички. І вона, не задумуючись, підняла їх і хотіла одягнути. Її зупинив мій чоловік та сказав, що такі речі не припустимі. Вона обурилась, мовляв, я ж їх продезінфікую, але все-таки, незадоволено бурмочучи, змінила їх. Також був момент, коли наполягали на втручанні, на пробитті навколоплідних вод, говорили, що варто вколоти окситоцин, який стимулює організм до швидшого народження. Лякають та настирливо «рекомендують» догодовувати дитину, яка кричить від голоду. Є речі, які я вже не можу пригадати, але знаю, що якби не моя тверда думка, могло все закінчитись по-іншому.

Стосовно фінансової сторони, то пані Оксана не була «вдячна» нікому.

– Дві тисячі гривень ми заплатили як добровільний внесок і ще на півтори тисячі компенсували лікарняні медикаменти. Список, що саме необхідно придбати, нам видали перед випискою. Багато історій знаю від матусь, як стимулювали пологи, як хамили акушери, бо «в мене не одна ти народжуєш». Усі хочуть зробити свою роботу якнайшвидше, але, на мою думку, коли мова йде про життя дітей, варто звертати увагу не на час, а на якість, – вважає молода мама.

«Шість тисяч заплатила акушеру-гінекологу, ще чотири тисячі пішли на деякі медичні препарати»

Тернополянка Олеся розповіла Номер один, що обох своїх діток народжувала в одному й тому самому закладі.

– Перші пологи пройшли легко, задоволена була на всі сто. Другу дитинку, не задумуючись, вирішила народжувати там же. Сім’я у нас середнього статку. Ми з чоловіком  працюємо. Коли мова йшла про народження, чітко відклала десять тисяч гривень. І всі вони стали у нагоді. Знаю, що зараз у пологових є страховий поліс, при покупці якого більше не витрачаєш жодної копійки, проте ми ним не скористалися. Народила сама, пологи були важкі, як говорив мені акушер-гінеколог. З лікарем, звісно, попередньо домовилась. У день пологів він був біля мене, контролював процес і жодного кривого слова у свій бік не почула. Наступного дня безліч разів він до мене заходив, як і багато іншого медичного персоналу. Мені допомагали переодягати малюка, з допомогою медсестер підводилася, а одна навіть допомогла мені помити голову. Звісно, я у боргу не залишилася. Шість тисяч заплатила акушеру-гінекологу, ще чотири тисячі пішли на деякі медичні препарати. Але зауважу, рахунку мені ніхто не виставляв. Не було натяків на «конверт», це ініціатива нашої сім’ї. Впевнена, що третю дитину буду народжувати там само(сміється, – авт.)  У день виписки «подякувала» медичному персоналу. Звісно, хтось скаже, що можна було цього не робити, це їхня робота, але я сама цього хотіла. Мені було приємно, що догляд був належний, палата чиста, дитину мені до грудей прикладали, я навіть із ліжка не вставала, тому це був мій вибір, – пригадуєпані Олеся.

Проте є сім’ї, котрі витрачали кошти лише на пустушки та памперси, а подяка лікарям була лише словесною. Максимум це букет квітів на виписку.

Щаслива матуся двох чудових богатирів Інна без зайвих претензій згадує ведення обох вагітностей та дні пологів.

– Народжувала у різних лікарів, але в одному й тому ж закладі.  Другі пологи йшли дуже швидко, та Михасько так рвався на світ, що мама потрапила в руки до чергового лікаря. Медичні препарати, знеболююче, катетери, бинти, вата та інші медичні засоби – все отримала в пологовому відділенні. Після пологів, коли дні виписки виднілися на горизонті, мене попросили купити деякі медичні препарати, які використали при мені. Двоє діток з’явилися на світ без втручань, мені не вводили знеболюючого, хоча на останніх пологах я наполягала на епідуральній анестезії, але дякуючи акушерам за належне стримане відношення, цього препарату мені так і не ввели, мовляв, вже надто пізно. Звісно, у момент шаленого болю хотілося найшвидше позбутися його, але зараз вдячна, що мене вчасно привели до здорового глузду. Стосовно медичного персоналу, то також знаю історію про неналежне відношення та натяки на гроші, але в моєму випадку пригадати чогось схожого не можу. Нікому не платила, та й не натякали, що за мною «боржок». Після пологів обезболювали організм за попередньою моєю згодою. Тому я той випадок, коли витрачають гроші на дитячі потреби, а не на «вдячність у білих конвертах», – пригадує Інна.

– Я категорично відношуся до подяк у конвертах, а тим паче до натяків на такі речі. Це непрофесійно і жодного лікаря не красить, більше того, не красить установу, в якій він працює. Ми повинні якісно виконувати свою роботу, за яку отримуємо  заробітну плату. Якщо майбутня матір стикнулася з такою неприємною ситуацією, коли їй натякнули на певну грошову винагороду, варто звертатися до завідуючого відділенням. Розповісти ситуацію та наполягати на своєму. Якщо ж є бажання довести справу і покарати винних, то треба звертатися до головного лікаря із відповідною заявою, – прокоментувала заступник директора КНП ЦКМНЛ №2 з дитинства та пологової допомогиОльга Михайлівна Сидорчук.

«Подяка» у кишені досі є твердою валютою, яку ніхто не відмінив

Згідно з Конституцією, в Україні медицина вважається безкоштовною, але чи ця безкоштовність буде якісною?У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що наступний етап медичної реформи вже з 2020 року передбачатиме державне покриття вартості послуг для пологів та спостереження за вагітністю, як це зараз зроблено в первинній ланці медицини. Та поки цього немає, зараз, при “безкоштовній медицині”, батьки хвилюються за своїх дружин та дітей. Хочуть, аби все пройшло якнайкраще та головне – безпечно для здоров’я обох членів сім’ї. Тому подяка у кишені досі є твердою валютою, яку ніхто не відмінив. Поспілкувавшись із багатьма матусями, які були у цій ролі зовсім недавно, маємо ось таку статистику: зі 100 відсотків опитаних мамусь 60% домовлялися з лікарями завчасно і, звісно, дякували їм у грошовій формі не через бухгалтерію. Інші «дякували» медичному персоналу, оформляли страхові поліси та не залишали нікого ображеними. Дуже спірним є питання платити чи ні?  

У молодих батьків так багато клопотів перед народженням дитини. Перед ними постає серйозний вибір – приватний чи державний пологовий будинок, домовлятися з лікарем чи надіятись на випадок, «дякувати» чи наполягати на своєму? Безліч запитань, на які ви обов’язково знайдете відповідь, якщо будете спокійними та розсудливими. Подяка лікарям – це індивідуальна справа кожного. Звісно, думок на рахунок цього безліч, але якщо у вас відкрито вимагають кошти, називають суму за свої послуги або ж без «кишенькових» подарунків відмовляються надати допомогу, звертайтеся у поліцію. Не дозволяйте розповсюдження хабарництва.

Дорогі матусі! Для того, аби у вас не виникало проблем із знанням своїх прав та обов’язків, варто знати відповідне законодавство.Так, згідно зі ст. 8 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», кожний громадянин України має право на безоплатне отримання медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Вказане положення, зокрема, поширюється на отримання медичної допомоги жінкою під час вагітності та пологів.  Тому якщо у вас вимагають необґрунтовані платежі, благодійні внески тощо – звертайтеся до правоохоронних органів (прокуратура, МВС) з відповідними заявами. Кожний пацієнт, який досяг 14 років, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та методів лікування відповідно до його рекомендацій (ст. 38 Закону). Тобто якщо Ви не впевнені у достатній кваліфікації свого лікаря, можете звернутися до іншого. Також якщо це виправдано її станом, породілля має право народити у будь-якому закладі охорони здоров’я. Не соромтеся питати свого лікаря про препарати і методи лікування, які він вам виписує. Ви маєте право на отримання цієї інформації. В обов’язки лікаря входить пояснення у доступній формі про стан здоров’я матері та дитини, можливі ризики та надання прогнозів на майбутнє. Медперсонал також зобов’язаний інформувати жінку про результати аналізів, будь-які маніпуляції, які робитимуть, тощо. Всю подібну інформацію жінка має право отримати не лише в усній, а й у письмовій формі. Це означає, що їй не можуть відмовити в бажанні подивитися записи в історії пологів. У пологовому будинку під час пологів жінка має право на комфортне перебування, повагу до особи і створення відповідної психологічної атмосфери. Згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я, породілля має право на психологічну підтримку членів родини, що означає перебування їх поруч під час пологів. Також забезпечується конфіденційність та інтимність пологів. Для максимального комфорту породіллі їй дається право на власний розсуд вибирати положення під час пологів.

Тернопільщина народження конверти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Декілька годин не могли зупинити пожежу, що виникла в Коропці. Горіли поля. Про це пишуть користувачі соцмережі в спільноті Коропець-ІНФО. "Горить від 16.00 десь від Л.Українки. Вже доходить до хатів на Незалежності .більше інформації ніякої .люди в паніці", - пише Svitlana Bandiak. Однак, за словами Kristina Andruschak, вогонь все ж вдалось погасити. "Ніби зупинили вогонь", - написала жінка. Що саме трапилось і стало причиною пожежі, наразі невідомо.
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: 17.09.2019р. з 09.00 год. до 14:00 год. за адресами: вул. Зарічна 1-21
Суспільство
Уродженка Тернопільщини, чемпіонка України з важкої атлетики Марія Хлян вийшла заміж. Як повідомляє "TeNews", святкову церемонію молодята провели в Скалаті, де народилася та виросла спортсменка. Марія займається тринадцять років важкою атлетикою, сім з яких входить до збірної команди України. Лише після одного року тренування вона здобула титул майстра спорту. А у 2017 році стала чемпіонкою України з важкої атлетики.
Спорт
Автомати та берці замінили на м'яч та бутси. Цими вихідними у Тернополі зіграли заключний матч останнього туру Всеукраїнського чемпіонату з футболу серед команд учасників АТО. Про це повідомляє Т1 Новини.
Кримінал
25 000 гривень й 400 американських доларів викрала невідома особа з салону іномарки. З таким повідомленням до працівників Чортківського відділу поліції звернувся місцевий мешканець. За словами потерпілого, він припаркував транспортний засіб на одній із центральних вулиць районного центру. Повернувшись до автомобіля жодних механічних пошкоджень не виявив. Натомість перевіривши вміст сумки, яку залишив під пасажирським сидінням помітив відсутність чималої су...
Пригоди
У Кривооозерскому районі Миколаївської області сімейна пара повісилася на горищі власного будинку. Як повідомляє "Наступ", подія, що шокувала всю Україну,  трапилася в селі Багачівка. Семикласник з молодшим братом 12 вересня виявили, що батьків немає, але вирішив, що вони пішли в магазин. Увечері діти лягли спати, а вранці вирушили в школу. Просте наступного дня батьки так і не з’явилися. Підліток виявив їх повішеними на горищі – вони висіли в одній мотузц...
Кримінал
Бучацьким відділом Теребовлянської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення на території природно-заповідного фонду. Встановлено, що жителі одного із сіл  Бучацького району у ніч на 14.09.2019 р. на березі річки Дністер за допомогою спецтехніки незаконно видобули піщано-гальковий матеріал об’ємом 19 м куб. Вилучений піщано-гальковий...
Суспільство
Нині на Тернопільщині субсидіями користується 45 тисяч осіб. Це пенсіонери, малозабезпечені працюючі особи, люди з інвалідністю. На опалювальний період субсидії перерахують автоматично. Втім, якщо в доходах субсидіанта чи у кількості зареєстрованих членів домогосподарства є певні зміни, про це варто повідомити місцевому управлінню соцзахисту. Загалом умови призначення субсидій залишаються незмінними, – каже зз директор департаменту соціального захисту насе...
Кримінал
34-річному чоловіку, який вбив 18-річну дівчину в селі Воля Теребовлянського району, обрали запобіжний захід. Це – тримання під вартою без права внесення застави. За словами старшої слідчої-криміналістки Ольги Романів, чоловік у вбивстві зізнався. Йому загрожує ув’язнення від семи до п’ятнадцяти років за вмисне вбивство. Одна з версій вбивства, яку розглядають слідчі, - ревнощі. Нагадаємо, вбивство сталося 14 вересня близько 1 ночі. Детальніше – в сюжеті U...
Новини по темі
"Люди в паніці, полум'я доходить до будинків!": на Тернопільщині трапилась масштабна пожежа (ФОТО)
Завтра подекуди у Тернополі не буде електроенергії
Тернопільська чемпіонка України з важкої атлетики Марія Хлян вийшла заміж (ФОТО)
Хто з тернополян отримає субсидії на опалювальний період?
У Тернополі попрощалися із загиблим на Донбасі 34-річним Михайлом Цимбалістим (ФОТО+ВІДЕО)
У Тернополі виявляють все більше фальшивих грошей
Ще одна консультація з приводу "Громадського бюджету" відбудеться у Тернополі
"Чому курс долара падає, а ціни - ні?": експерти надали коротке пояснення
Хто з тернополян отримуватиме пільги готівкою?
В Україні різко зросте мінімальна зарплата: названо суму