Скільки коштує народитися на світ у Тернополі?

У нас буде дитинка… Найзаповітніші слова для кожної сім’ї. До народження дитини, а тим паче першого маляти, готуються, напевне, з моменту остаточного підтвердження вагітності.

Молода мама чекає, як її янголятко побачить світ, а родичі з нетерпінням очікують цього щасливого дня. Проте чи варто у нашій державі за такий щасливий день життя платити? Чи   досі «подяка у конвертах» має значення? Молоді матусі зі страхом за здоров’я та життя дитини готові «дякувати» кожному, тільки щоб усе пройшло вдало та добре. Скільки ж коштує народити немовля?

«У медсестри впали на землю рукавички, вона, не задумуючись, підняла їх і захотіла одягнути»

– Я не хочу називати прізвищ лікарів та медичного персоналу, які були причетними до народження моєї доньки, – починає розповідьмолода матуся Оксана. – Знаю, що ці лікарі мають ім’я та багато хто ними задоволений, проте я, напевне, не потрапила до їхнього числа. Народжувала я в одній із лікарень Тернопільщини. Дякую своєму чоловікові і Богу, який контролював процес пологів, бо маю здорову дівчинку. Проте ставлення персоналу до молодих матерів та й новонароджених загалом бажає бути кращим. До лікаря претензій не маю, пологи пройшли нормально, вона добре виконала свою роботу. Проте мене злякав молодший медичний персонал. Таке враження, ніби вони там головні і знають краще за інших. Коли народилася донечка і її треба було обтерти та одягнути, у медсестри впали на підлогу рукавички. І вона, не задумуючись, підняла їх і хотіла одягнути. Її зупинив мій чоловік та сказав, що такі речі не припустимі. Вона обурилась, мовляв, я ж їх продезінфікую, але все-таки, незадоволено бурмочучи, змінила їх. Також був момент, коли наполягали на втручанні, на пробитті навколоплідних вод, говорили, що варто вколоти окситоцин, який стимулює організм до швидшого народження. Лякають та настирливо «рекомендують» догодовувати дитину, яка кричить від голоду. Є речі, які я вже не можу пригадати, але знаю, що якби не моя тверда думка, могло все закінчитись по-іншому.

Стосовно фінансової сторони, то пані Оксана не була «вдячна» нікому.

– Дві тисячі гривень ми заплатили як добровільний внесок і ще на півтори тисячі компенсували лікарняні медикаменти. Список, що саме необхідно придбати, нам видали перед випискою. Багато історій знаю від матусь, як стимулювали пологи, як хамили акушери, бо «в мене не одна ти народжуєш». Усі хочуть зробити свою роботу якнайшвидше, але, на мою думку, коли мова йде про життя дітей, варто звертати увагу не на час, а на якість, – вважає молода мама.

«Шість тисяч заплатила акушеру-гінекологу, ще чотири тисячі пішли на деякі медичні препарати»

Тернополянка Олеся розповіла Номер один, що обох своїх діток народжувала в одному й тому самому закладі.

– Перші пологи пройшли легко, задоволена була на всі сто. Другу дитинку, не задумуючись, вирішила народжувати там же. Сім’я у нас середнього статку. Ми з чоловіком  працюємо. Коли мова йшла про народження, чітко відклала десять тисяч гривень. І всі вони стали у нагоді. Знаю, що зараз у пологових є страховий поліс, при покупці якого більше не витрачаєш жодної копійки, проте ми ним не скористалися. Народила сама, пологи були важкі, як говорив мені акушер-гінеколог. З лікарем, звісно, попередньо домовилась. У день пологів він був біля мене, контролював процес і жодного кривого слова у свій бік не почула. Наступного дня безліч разів він до мене заходив, як і багато іншого медичного персоналу. Мені допомагали переодягати малюка, з допомогою медсестер підводилася, а одна навіть допомогла мені помити голову. Звісно, я у боргу не залишилася. Шість тисяч заплатила акушеру-гінекологу, ще чотири тисячі пішли на деякі медичні препарати. Але зауважу, рахунку мені ніхто не виставляв. Не було натяків на «конверт», це ініціатива нашої сім’ї. Впевнена, що третю дитину буду народжувати там само(сміється, – авт.)  У день виписки «подякувала» медичному персоналу. Звісно, хтось скаже, що можна було цього не робити, це їхня робота, але я сама цього хотіла. Мені було приємно, що догляд був належний, палата чиста, дитину мені до грудей прикладали, я навіть із ліжка не вставала, тому це був мій вибір, – пригадуєпані Олеся.

Проте є сім’ї, котрі витрачали кошти лише на пустушки та памперси, а подяка лікарям була лише словесною. Максимум це букет квітів на виписку.

Щаслива матуся двох чудових богатирів Інна без зайвих претензій згадує ведення обох вагітностей та дні пологів.

– Народжувала у різних лікарів, але в одному й тому ж закладі.  Другі пологи йшли дуже швидко, та Михасько так рвався на світ, що мама потрапила в руки до чергового лікаря. Медичні препарати, знеболююче, катетери, бинти, вата та інші медичні засоби – все отримала в пологовому відділенні. Після пологів, коли дні виписки виднілися на горизонті, мене попросили купити деякі медичні препарати, які використали при мені. Двоє діток з’явилися на світ без втручань, мені не вводили знеболюючого, хоча на останніх пологах я наполягала на епідуральній анестезії, але дякуючи акушерам за належне стримане відношення, цього препарату мені так і не ввели, мовляв, вже надто пізно. Звісно, у момент шаленого болю хотілося найшвидше позбутися його, але зараз вдячна, що мене вчасно привели до здорового глузду. Стосовно медичного персоналу, то також знаю історію про неналежне відношення та натяки на гроші, але в моєму випадку пригадати чогось схожого не можу. Нікому не платила, та й не натякали, що за мною «боржок». Після пологів обезболювали організм за попередньою моєю згодою. Тому я той випадок, коли витрачають гроші на дитячі потреби, а не на «вдячність у білих конвертах», – пригадує Інна.

– Я категорично відношуся до подяк у конвертах, а тим паче до натяків на такі речі. Це непрофесійно і жодного лікаря не красить, більше того, не красить установу, в якій він працює. Ми повинні якісно виконувати свою роботу, за яку отримуємо  заробітну плату. Якщо майбутня матір стикнулася з такою неприємною ситуацією, коли їй натякнули на певну грошову винагороду, варто звертатися до завідуючого відділенням. Розповісти ситуацію та наполягати на своєму. Якщо ж є бажання довести справу і покарати винних, то треба звертатися до головного лікаря із відповідною заявою, – прокоментувала заступник директора КНП ЦКМНЛ №2 з дитинства та пологової допомогиОльга Михайлівна Сидорчук.

«Подяка» у кишені досі є твердою валютою, яку ніхто не відмінив

Згідно з Конституцією, в Україні медицина вважається безкоштовною, але чи ця безкоштовність буде якісною?У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що наступний етап медичної реформи вже з 2020 року передбачатиме державне покриття вартості послуг для пологів та спостереження за вагітністю, як це зараз зроблено в первинній ланці медицини. Та поки цього немає, зараз, при “безкоштовній медицині”, батьки хвилюються за своїх дружин та дітей. Хочуть, аби все пройшло якнайкраще та головне – безпечно для здоров’я обох членів сім’ї. Тому подяка у кишені досі є твердою валютою, яку ніхто не відмінив. Поспілкувавшись із багатьма матусями, які були у цій ролі зовсім недавно, маємо ось таку статистику: зі 100 відсотків опитаних мамусь 60% домовлялися з лікарями завчасно і, звісно, дякували їм у грошовій формі не через бухгалтерію. Інші «дякували» медичному персоналу, оформляли страхові поліси та не залишали нікого ображеними. Дуже спірним є питання платити чи ні?  

У молодих батьків так багато клопотів перед народженням дитини. Перед ними постає серйозний вибір – приватний чи державний пологовий будинок, домовлятися з лікарем чи надіятись на випадок, «дякувати» чи наполягати на своєму? Безліч запитань, на які ви обов’язково знайдете відповідь, якщо будете спокійними та розсудливими. Подяка лікарям – це індивідуальна справа кожного. Звісно, думок на рахунок цього безліч, але якщо у вас відкрито вимагають кошти, називають суму за свої послуги або ж без «кишенькових» подарунків відмовляються надати допомогу, звертайтеся у поліцію. Не дозволяйте розповсюдження хабарництва.

Дорогі матусі! Для того, аби у вас не виникало проблем із знанням своїх прав та обов’язків, варто знати відповідне законодавство.Так, згідно зі ст. 8 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», кожний громадянин України має право на безоплатне отримання медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Вказане положення, зокрема, поширюється на отримання медичної допомоги жінкою під час вагітності та пологів.  Тому якщо у вас вимагають необґрунтовані платежі, благодійні внески тощо – звертайтеся до правоохоронних органів (прокуратура, МВС) з відповідними заявами. Кожний пацієнт, який досяг 14 років, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та методів лікування відповідно до його рекомендацій (ст. 38 Закону). Тобто якщо Ви не впевнені у достатній кваліфікації свого лікаря, можете звернутися до іншого. Також якщо це виправдано її станом, породілля має право народити у будь-якому закладі охорони здоров’я. Не соромтеся питати свого лікаря про препарати і методи лікування, які він вам виписує. Ви маєте право на отримання цієї інформації. В обов’язки лікаря входить пояснення у доступній формі про стан здоров’я матері та дитини, можливі ризики та надання прогнозів на майбутнє. Медперсонал також зобов’язаний інформувати жінку про результати аналізів, будь-які маніпуляції, які робитимуть, тощо. Всю подібну інформацію жінка має право отримати не лише в усній, а й у письмовій формі. Це означає, що їй не можуть відмовити в бажанні подивитися записи в історії пологів. У пологовому будинку під час пологів жінка має право на комфортне перебування, повагу до особи і створення відповідної психологічної атмосфери. Згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я, породілля має право на психологічну підтримку членів родини, що означає перебування їх поруч під час пологів. Також забезпечується конфіденційність та інтимність пологів. Для максимального комфорту породіллі їй дається право на власний розсуд вибирати положення під час пологів.

Тернопільщина народження конверти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Підступне вбивство медика, на якому були усі відповідні маркування, є черговим свідченням того, що російсько-окупаційні підрозділи навіть не збираються дотримуватися жодних міжнародно-правових норм. Нагадаємо, що 13 липня отримавши підтвердження режиму "Тиша", група евакуації в білих касках із розпізнавальними знаками пішли по тіло вбитого воїна. За декілька метрів до нього, ворог відкрив вогонь на ураження зі стрілецької зброї. Група відійшла, але військо...
Екологія
У Кременецькому районі експерти виявили спалах небезпечного захворювання: у фермерському господарстві села Раславка було зафіксовано африканську чуму в двох свиней. Як інформують "Тернополяни", поголів’я було завезене в господарство без відома ветеринарної служби району.На місці вжито всі необхідні заходи, щоб не допустити поширення збудника.Нагадаємо, що африканська чума свиней є однією з найнебезпечніших хвороб свиней і є обов'язковою для реєстрації у Вс...
Пригоди
На в’їзді у Тернопіль зі сторони Великої Березовиці вантажний автомобіль зачепив контактну мережу тролейбуса. Подія трапилася близько 14:00. За словами очевидців, вантажівка перевозила комбайн. На частині дороги, де дроти були нижче, дах комбайна зачепив тролейбусну лінію, пишуть Тернополяни. Відтак – порвані дроти і неможливість руху тролейбусів на кілька годин. На місце одразу виїхали майстри, які лагодили лінію.
Екологія
У МОЗ повідомляють про розробку нових правил навчання, що будуть впроваджені у школи для нового навчального року, що розпочнеться 1 вересня. Мета правил - унеможливити поширення коронавірусу. Як інформує "Hromadske", про це повідомив очільник відомства Максим Степанов під час онлайн-брифінгу 15 липня. "Буде обов’язковим вимірювання температури для всіх працівників, які приходять на роботу до навчальних закладів, обов’язкове вимірювання температури для діте...
Суспільство
На вулицях Об’їзна – Протасевича продовжуються роботи з влаштування нового Гаївського шляхопроводу. Як розповідає директор підрядної організації ТОВ «Тернопіль Мостобуд» Юрій Левкович, важливим етапом у будівництві нового шляхопроводу є влаштування під’їзної частини на шляхопровід.  Конструкція нової транспортної розв‘язки передбачає будівництво двох прогонних будов - шляхопроводів. Одна, найважливіша, над залізничною колією - і ії будівництво вже закінчує...
Кримінал
На Тернопільщині митник підозрюється у службовій недбалості зі збитками у понад 1 млн 800 тис грн. Прес-служба прокуратури Тернопільської області повідомляє на своїй Facebook сторінці, що за процесуального керівництва прокуратури Тернопільської області  інспектору одного з відділів Галицької митниці ДМС України повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, працівник митниці ненал...
Суспільство
На сайті МОН запрацював чат-бот, який стане онлайн-помічником у питаннях вступної кампанії 2020. Консультації надаються фахівцями оперативно, питання опрацьовуються в максимально стислі терміни. Окрім надання онлайн-допомоги, фахівці МОН консультують на безкоштовній гарячій лінії з питань вступної кампанії та через інші засоби зв'язку. Графік роботи фахівців: пн-чт - 9:00 - 18:00, пт - 9:00 - 16:45.
Суспільство
15 липня о 12:05 до оперативно-диспетчерської служби Управління ДСНС України у Тернопільській області надійшло повідомлення про дим із вікна 6 поверху на вул. Симоненка, 4 у місті Тернопіль. До місця події було направлено два відділення частини спеціальної пожежної техніки та співробітників оперативно-координаційного центру Управління.В ході розвідки рятувальники виявили осередок задимлення і за допомогою спеціального обладнання відкрили двері та проникли...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: 16 липня з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: Вул. Медова 2,3, Живова 24,26,28, Шашкевича 17, Танцорова 11; У тернополян просять вибачення за тимчасові незручності.