• Головна
  • Відновлена святиня: на Тернопільщині відбудували церкву, яка згоріла більш ніж 4 роки тому (ВІДЕО)
16:01, 29 серпня 2019 р.

Відновлена святиня: на Тернопільщині відбудували церкву, яка згоріла більш ніж 4 роки тому (ВІДЕО)

Відновлена святиня: на Тернопільщині відбудували церкву, яка згоріла більш ніж 4 роки тому (ВІДЕО)

У с. Снігурівка на Лановеччині освятили новозбудований Свято-Успенський храм.  Попередня дерев'яна церква, була побудована ще в 1926 році, однак згоріла на Великодні свята 2015 року. Через кілька місяців громада села навпроти згорілого храму побудувала каплицю для богослужінь, а за 4 роки - спорудила новий храм, повідомляє Т1 Новини.

Ці кадри у квітні 2015 року сколихнули чи не усю область. У селі Снігурівка на Лановеччині горить старовинна дерев'яна церква. Поки рятувальники гасять вогонь, місцеві жителі швидко виносять речі з будинку священика.  На очах у вірян святиня згоріла до тла. Серед тих, хто був свідком тих подій - Аркадій Сеник. Він каже, першими побачили пожежу  люди, які прийшли на могили рідних. 

"Погасити пожежу було неможливо, бо дув сильний вітер і коли відкрились двері, зайшов кисень. Просто падали дзвони, плавились і врятувати не можна було нічого. Навіть вітер відносив вогонь з церкви у село на будівлі і рятувальникам доводилось переїжджати туди і гасити там", - каже сільський голова с.Снігурівка Лановецького району Аркадій Сеник.

Чоловік розповідає, вже на другий день парафіяни церкви розпочали збір коштів на будівництво нового храму. Спочатку збудували тимчасову капличку, а залишки старої церкви поховали на подвір'ї. Нову святиню у Снігурівці спорудили за 4 з половиною роки. І ось на офіційне відкриття храму приїхали благодійники, духовенство і усі, хто долучався до відновлення церкви.  

"З вірою Господа, з підтримкою Матінки Божої люди об'єднались, всі меценати, в тому числі і я долучився. Разом крапля по краплині, збираючи допомогу, вдалось за такий короткий термін побудувати новий храм. Це говорить про те, що якщо люди разом, якщо вони вірять і в серці є Бог, то можна справитись із справжніми викликами і труднощами. Я переконаний, що Господь Бог поміг сьогодні відкрити такий чудовий храм і хай тут завжди буде багато людей, моляться і хай Матінка Божа оберігає Снігурівську громаду", - додав Народний депутат України 8 скликання Михайло Головко.  

Після благословення двері нової цегляної церкви відчинили для вірян, щоб провести першу Божественну літургію. На відправу з'їхалось більше 30-ти священиків та три владики Православної Церкви України

Настоятелем храму є протоієрей Іван Борис. Він каже, відновлення храму для всієї громади села - це справжнє свято. Люди довго чекали, поки відновиться місце для молитви.

"Це є 4 роки життя, яке у стресах почалось, тому що згоріла церква. А це неординарний випадок. Фактично з нічого за 4 роки вдалось збудувати новий храм. Саме головне, що кардинально інша громада, цей випадок заставив усіх здружитись і ми зараз щасливі", - наголошує настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці у с.Снігурівка Лановецького району протоієрей Іван Борис. 

Архиєписком Тернопільський і Кременецький УПУ владика Нестор зазначив: "Для парафії це має велике значення, тому що коли громада втратила у багато в кого почався відчай і вони вважали, що це буде чимось таким, що пошкодить, але вони зібрались і спільними зусиллями храм відбудували". 

Віряни кажуть, новоосвячений храм, просторий і величний. Громада переконана - він є великим і далеко не останнім здобутком місцевої громади.

#тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...