• Головна
  • "Самиця відкладає від 5 до 15 тисяч яєць": в організмі тернополян знаходять небезпечних паразитів
10:15, 25 вересня 2019 р.

"Самиця відкладає від 5 до 15 тисяч яєць": в організмі тернополян знаходять небезпечних паразитів

У паразитологічній лабораторії Тернопільського обласного лабораторного центру при обстеженні пацієнта на яйця гельмінтів при мікроскопічному дослідженні зішкребу виявили яйця гостриків.

Як інформують "Тернополяни", гострики – це невеликі круглі білі черви, розміром до 1 см, спричиняють у людини ентеробіоз.

"Ентеробіоз поширений на території нашої області. Щорічно реєструється 2-2,5 тис. випадків захворювання. За 8 міс. 2019 року – 1067", – інформує ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України".

Самка гостриків відкладає від 5 до 15 тис. яєць. Рухома личинка в яйці розвивається протягом 4-6 годин і яйця стають заразними. Зараження відбувається через забруднені яйцями руки, натільну білизну, постіль, предмети спільного та особистого користування. Ентеробіоз може передаватися від людини до людини безпосередньо контактним шляхом.

"Зазвичай, ентеробіоз перебігає приховано. Дуже часто єдиним проявом буває лише свербіж перианальної ділянки. А тим часом людина може помічати у себе симптоми, які схожі на алергійні, нервові захворювання, хвороби органів травлення тощо. Це роздратованість, порушення сну, зниження уваги, пам'яті та працездатності, головний біль, зниження апетиту, біль у животі, порушення випорожнення, нічне нетримання сечі", – розповідають фахівці лабораторного центру.

Окрім цього, ентеробіоз може бути однією з причин дисбактеріозу кишок і переходу кишкових інфекцій у гостру форму.

Дослідження на наявність гостриків можна зробити в паразитологічній лабораторії Державної установи "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України", за адресою м.Тернопіль, вул. Кн.Осторозького, 21А, тел.52-49-80.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паразити #тернополяни #самиця #гострики

Коментарі

Оголошення
live comments feed...