• Головна
  • Тернопільські училища набрали менше студентів, ніж планували
20:15, 15 жовтня 2019 р.

Тернопільські училища набрали менше студентів, ніж планували

Останні роки обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів погоджують у міській раді.

Як повідомляє "За Збручем", рішення щодо цього було прийнято у березні, а на черговому засіданні виконавчого комітету внесли до нього зміни, відповідно до фактичного набору студентів.

"Загальне замовлення у нас складало станом на березень 1275 осіб, а станом на вересень заклади професійно-технічної освіти набрали 1163 студенти, що на 112 менше, ніж планувалося", – розповіла Ірина Сум, заступник начальника управління освіти і науки. – "По окремих закладах професійно-технічної освіти на спеціальності не набрали жодного студента. У Тернопільському центрі професійно-технічної освіти це спеціальності оператор поштового зв’язку, оператор електрозв’язку і кравець-закрійник.

По Тернопільському вищому пресійному училищу сфери послуг і туризму не набрали на спеціальність взуттєвик з індивідуального пошиття взуття, взуттєвик з ремонту взуття. У Тернопільському вищому професійному училищі №4 не набрали учнів на спеціальності адміністратор-оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, столяр-виробництво художніх меблів.

По даному заладу різниця пішла в 77 дітей. По Тернопільському вищому професійному училищу технологій та дизайну єдина спеціальність, на яку не набрали студентів, це лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу. Вже другий рік поспіль на цю спеціальність діти не йдуть. Загалом по цьому закладу різниця йде у 23 студенти. По інших закладах проблем немає".

У зв’язку з тим, що на окремі професії не набирають студентів в училищах відбувається скорочення майстрів професійного навчання.

"Обсяги набору, які училища просили ми їм затвердили у березні", – додає Ірина Сум. – "Тут є проблеми, можливо, з недостатньою профорієнтаційною роботою або з іншими чинниками, які вплинули на те, що діти на дані спеціальності не пішли. У результаті місячний фонд зменшення видатків на заклади професійно-технічної освіти складає в межах 38 тисяч гривень, що до кінця року становитиме в межах 185 тисяч по даних закладах.

Щодо зменшення кількості набраних студентів, то справа в тому, що випускників в останні роки є менше. Їх просто в наявності менше, як випуників 11 класу, так і випускників 9 класу, тому у заклади професійно-технічної освіти поступає теж менше дітей. У нас контингент учнів по перших класах збільшився починаючи з 2017 року. А ці роки, які ми випускаємо зараз, там менша кількість дітей".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Училища #набрали #менше #Тернопільщина

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...