• Головна
  • На Тернопільщині на рак грудей хворіють і чоловіки
20:31, 21 жовтня 2019 р.

На Тернопільщині на рак грудей хворіють і чоловіки

Не турбує – не означає "відсутній": у 2018-му році на Тернопільщині від раку грудей помирали й чоловіки.

Як інформують "Тернополяни" з посиланням на повідомлення заступниці начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Тетяни Скарлош, рак молочної залози – це не суто жіноча хвороба.

"Хоч ця патологія – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, однак чоловіки також можуть захворіти. Так, згідно зі статистичними даними, на Тернопільщині минулоріч троє чоловіків захворіло на цю недугу. Звичайно, серед чоловічого населення відсоток хворих на рак молочної залози – набагато менший, однак це не означає, що хвороба омине", — повідомила спікерка.

Фахівчиня додала, що шанси на одужання хворих на патологію є непоганими, якщо пухлину виявити на ранній стадії та належно лікувати.

"Профілактика, мамографічні обстеження, і що найголовніше, самообстеження є важливими заходами задля виявлення патології. Важливо підмітити, що охорона здоров’я в Україні реформується впродовж останніх років. В нас практично реформована первинна медична допомога. А реформи ці передбачають насамперед відповідальність пацієнта за своє здоров’я. Бо ж переважно люди звикли, що лікар повинен відповідати. А так пацієнт матиме на увазі, що від нього самого залежить вчасність огляду. В кожній людині потрібно виховувати самосвідомість. Зважаючи на те, що рак молочної залози відноситься до візуальних форм раку, 50% запущених патологій фахівці виявляють саме на профоглядах. А де ж були жінки, що самостійно не звернулися до лікарів? Бо ж зараз можна отримати всю потрібну інформацію щодо того, як себе обстежити, за якими показниками визначити, що все гаразд", — поділилася Тетяна Скарлош.

Варто зазначити, що для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитися від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря. А жінкам віком старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рак #грудей #Тернопільщина #чоловіки

Коментарі

Оголошення
live comments feed...