
21:00, 21 січня 2013 р.
У Тернополі на вул. Поліській «господарюють» зграї собак
На вул. Поліській «господарюють» зграї собак, скаржаться тернополяни. І хоч вкусити вони ще нікого не встигли, однак налякали вже не одного. Напади безпритульних тварин були й у інших куточках міста.
- Страшно з роботи повертатись, - каже тернополянка Ірина Собчук. – Вони бігають цілими зграями. І от коли десяток таких обступить тебе, то від переляку ледь серце не зупиняється. А що буде навесні?
Тернополяни, які працюють у цій частинці міста кажуть, що деякі тварини ведуть себе спокійно. Тож неагресивних, а тим більше цуценят, підгодовують. Однак вистачає там і псів, які довіри не викликають
- Краще, одному ввечері не йти, - додає дівчина. – Але ж не завжди, повертаючись з роботи, можна знайти компанію. Мене уже двічі хапали за пакети та сумку, штани. І ніби нічого страшного не сталось, але тепер собак боюсь.
Про схожу проблему розповіли і жителі мікрорайонів «Нового світу» та «Сонячний». Нічийні собаки встигли налякати людей і тут.
- Поверталась додому через вулицю Транспортна, - каже тернополянка Оксана Пасічник. – Навпроти бігли три безпритульні собаки, невеликі. Думала, обминуть. Але один підбіг вискалив зуби і почав кидатись. Я виставила уперед сумку, яку мала у руках та почали кликати на допомогу.
Ті ж люди, які проходили поблизу, дивились на ту картину і ніяк не реагували, додає вона. Лишень коли почала кричати ще голосніше, адже собака рвав сумку, і тоді якийсь дідусь підбіг і відігнав його.
- Я не маю нічого проти собак, - каже Оксана. – Але коли проходжу цією місциною із своєю донечкою, то сімома потами обливаюсь. А що, як вони нападуть?
Як борються із проблемою в Тернополі, ми поцікавились в управлінні ЖКГ. Тут запевняють, що скарг на собак на вул. Поліській вони не отримували. Однак проблему із бродячими тваринами вирішують.
- Наше місто, разом із Києвом та Одесою є єдиними, де взагалі вирішують тут проблему на міському рівні, створюючи Центри стерилізації, - каже заступник начальника управління-начальник відділу благоустрою та екології Олег Соколовський. – Але, якщо собака кусає людину, то тут уже розбираються правоохоронці.
Спійманих тварин, за словами пана Соколовського, раніше стерилізували. Так, за 2011 рік цю процедуру провели 560 псам. Однак у 2012 році цього не зробили ні одній тварині.
- Ця проблема з’явилась у зв’язку з тим, що кетамін, який використовували під час анестезії, віднесли до групи психотропних речовин, - продовжує він. – Тож у ветеринарів почались перевірки, і вони почали відмовлятись стерилізувати тварин. Однак цьогоріч депутати проголосували за закон, який дозволятиме їм використовувати цей препарат. Тож, як тільки він вступить в дію, ветлікарі зможуть робити ці операції.
Так званий Центр стерилізації за словами пана Соколовського уже майже готовий. Залишилось освоїти ще 100 тис грн для введення його в експлуатацію. Однак одного центру для області – буде замало.
- У нас у місті стерилізовані та прокліпсовані практично усі собаки, - додає він. – Тих, яких не стерилізували, не багато. Однак, якщо не проводити операції, то за років два проблема відновиться.
Окремо
Контролювати потрібно ще й ринки
Натомість не таким безхмарною вважають ситуацію в Тернопільському обласному осередку Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України». Адже, спроби врегулювати кількість тварин на вулицях міста, далекі від того, як це роблять в інших країнах.
- Стерилізацією можна на деякий час призупинити масовий ріст тварин на вулицях, - каже голова правління обласного осередку Володимир Дзедзиць. – Але суттєво це не допоможе. Знаю випадки, коли в Тернополі народжували і кліпсовані собаки. Можливо, хтось когось надурив, виманивши гроші, або не почистив як слід.
Також на думку пана Володимира, міській владі варто взятись за контроль ще й на ринках, де продають тварин. Адже, придбавши тварину, люди мало-що знають про її стан, походження. Потім, буває, коли набридне тварина, чи нападе на свого власника, то її просто викидають на вулицю, вивозять поза місто. Згодом така тварина пристає до зграї.
- Одна справа, коли людина, яка придбала тварину, відразу ж і стерилізує її, - каже він. – Зовсім інша справа, коли людина починає розводити твраин, мало що тямлячи у справі. Собаківництво – це важка, не прибуткова справа. Тварин потрібно любити. А догляд за ними вимагає чималих витрат та зусиль.
Коментар
Василь КОГУТ (55 р.), юрист:
- Якщо людина оборонятиметься і завдасть тварині певної шкоди, то, звісно, якоїсь відповідальності вона не понесе. У кодексі передбачена відповідальність тільки за знущання над тваринами. А тут – не про те. Якщо ж безпритульна тварина покусає людину, стягнути матеріальну компенсацію вона також не зможе – нема з кого. Місцева влада повинна приймати міри, щоб зменшувати кількість тварин. Але не створювати для них умови, годувати їх.
Коментар:
Наталя Гаєвська (38 р.), психолог:
- Ставитись правильно до тварин, не ображати, не провокувати, потрібно навчати з дитинства. Адже тоді у дитини вироблятиметься позитивне або нейтральне ставлення до собак, і вона їх не боятиметься. З дорослими – важче. Адже страх - це автоматична реакція. І він виникає ще перед тим, як людина встигне про це подумати. Тож, налаштування перед виходом на вулицю, що я не боюсь – не допоможе. Якщо був травматичний досвід, варто попрацювати із психологом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі