• Головна
  • Весняний призов 2020: кому прийдуть повістки
09:47, 4 березня 2020 р.

Весняний призов 2020: кому прийдуть повістки

В Україні 1 квітня починається весняний призов до армії. Він триватиме до 30 червня 2020 року.

Кому прийдуть повістки та за яких умов можна отримати відстрочку від армії – у матеріалі 24 каналу.

Володимир Зеленський підписав указ про призову 2020 році на строкову службу. Всі чоловіки віком від 20 років, окрім тих, що мають повне звільнення від служби, мають обов'язково прийти до військкомату і або відправитися до армії, або підтвердити свою неспроможність служити. Весняний призов 2020 року розпочненяться 1 квітня та триватиме до 30 червня.

Який термін служби в армії?

Юнаки, які не мають вищої освіти будуть служити протягом 18 місяців, а для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців. У Міністерстві оборони України зазначають, що військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.

Кому прийдуть повістки?

Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено – це чоловіки 18-27 років. Чоловіки віком 20-27 років, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Відстрочка від призову 18-річним: що потрібно знати Відтермінування від призову 18-річним передбачено в українському законодавстві. Але якщо призовники цієї вікової категорії матимуть бажання пройти військову службу, то їх приймуть до лав Збройних сил Україні та інших військових формувань. У Міністерстві оборони наголосили, що це відбуватиметься лише за їхньою письмовою згодою. 

Принесли повістку: що потрібно зробити?

Згідно зі законом України, призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці – протягом 10 днів. Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися: стихійне лихо; хвороба призовника; смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Важливо: будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. У разі неотримання повісток юнаки, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби, повинні самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду. Зазначимо, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Задля вирішення проблемних питань та координації створені Call-центри. Звернувшись за номером 0 800 50 04 42, кожен зможе отримати відповіді на найбільш поширені запитання. 

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Потрапити під відстрочку можуть громадяни України за таких обставин: призовники, у яких є дитина віком до трьох років; чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину; громадяни, у яких є непрацездатні батьки (самотня мати/батько); студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій; призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї; священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #призов #військові
Оголошення
live comments feed...