15:51, 20 квітня 2020 р.
Святкування Великодня в церквах УПЦ МП може відтягти карантин в Україні на місяці
Керівництво УПЦ МП може бути інфікованим коронавірусом, проте офіційних підтверджень немає.
В умовах світового карантину усі церкви попросили вірян сидіти вдома. Проте в Україні протилежний заклик - приходити до храмів - зробила Українська Православна Церква Московського патріархату. І це не дивлячись на те, що уся верхівка УПЦ МП захворіла на коронавірус. Про це йдеться в сюжеті Сергія Гальченка в ТСН.Тижні.
На клич керівника церкви Онуфрія вийшла понад сотня тисяч людей. В деяких соборах були просто натовпи.
Цього року Великдень у всьому світі відбувався в особливих умовах. Жорсткий карантин вніс свої суттєві корективи і у релігійне життя вірян. Залишайтесь вдома - закликав Вселенський Патріарх Варфоломій усіх православних. І увесь світ це зробив. За винятком УПЦ Московського патріархату.
В Україні греко-католики зробили подібний заклик сидіти вдома. Не йти до церкви багато разів просив вірян і глава Православної Церкви України митрополит Епіфаній.
Проте в Української Православної Церкви Московського патріархату був свій, особливий погляд на карантин. Не дивлячись на те, що майже усі церковні осередки розповсюдження коронавірусу були в УПЦ МП, хворий на COVID-19 глава цієї церкви закликав вірян йти до храмів.
"Праздник святої Пасхи у нас особливий через вірусну хворобу, яка розповсюджується земною кулею. Тому сповіщаю вас браття і сестри, що в храмах Пасхальні богослужіння будуть звершуватися", - сказав предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій.
Початок тижня. В Києво-Печерській Лаврі кожного дня діагностують десятки монахів з коронавірусом. Раніше захворів і сам скандальний настоятель Лаври митрополит Павло, який раніше закликав людей не вірити в коронавірус.
Після сотень заражень у Києво-Печерській Лаврі її закрили на карантин.
В протистоянні традицій і здорового глузду УПЦ МП мала більше ніж досить знаків, що вірян треба відмовити від походу до церкви у цей тяжкий для країни і світу час, каже журналіст ТСН.Тижня. Бо уся верхівка УПЦ МП захворіла на коронавірус. Про святкування Великодня, яке може продовжити наш домашній арешт на місяці – у сюжеті.
В середу свій позитивний тест підтвердив народний депутат Вадим Новинський - головний спонсор Московського патріархату в Україні.
А вже в четвер цілком таємно в державний Інститут серця, який очолює лікар Борис Тодуров, кладуть очільника УПЦ МП митрополита Онуфрія та його праву руку, керуючого справами церкви митрополита Антонія. Обох реєструють під іншими іменами, твердять одразу кілька ЗМІ. Утім сам директор медичного центру Борис Тодуров це заперечує.
В митрополита Антонія - два позитивні тести. Онуфрію, за данними журналіста Сергія Гальченка, роблять КТ і залишають у клініці. Обох лікують за протоколом боротьби з симптомами COVID-19.
Але, коли в суботу зранку інформація про перебування в клініці обох інфікованих короновірусом очільників церкви виходить в пресу, вони терміново їдуть у Лавру і записують звернення, що здорові й готові служити. Пізніше на загальній службі вони так і не з'являться.
Попри це митрополит Антоній, маючи коронавірус, у п'ятницю у Facebook закличе вірян прийти в церкву за благодатним вогнем.
"Ми закликаємо всіх, хто хотів би стикнутися з цим знаменням Світлого Христового Воскресіння, прийти в Свято-Воскресенський храм (з дотриманням всіх санітарних норм), який розташований недалеко від в'їзду в Києво-Печерську Лавру", - зазначив керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній.
За вогнем мав летіти саме митрополит Антоній. Але захворів. Тож полетів єпископ Віктор Коцаба. Перед вильотом в Тель-Авів він чекав на результат тесту, який виявився негативним. Вогонь в Ізраїлі піднесли під літак. Зустріти його в Києві планували десятки людей, проте поліція на під'їзді до аеропорту перекрила шлях. Журналіст ТСН дістається туди пішки і виявляється єдиним серед представників медіа.
Після години затримки єпископа з благодатним вогнем таємно вивели через інший вихід. Вірянам, які очікували, виносили вогонь прикордонники. Вже на трасі Бориспіль-Київ єпископ зібрав пул дружніх до УПЦ МП журналістів.
На запитання, чи піде він на обсервацію, як того вимагають нинішні карантинні правила, адже він прилетів з-за кордону, єпископ Віктор Коцаба відповів:
"Так. Якщо заберуть, то поїдемо".
А на запитання, чому Московський патріархат запрошує вірян до церкви, єпископ відповідає, що то вже проблеми поліції дивитись за забезпеченням карантинних правил.
"Позиція дуже проста. Українська Православна Церква, не дивлячись на намагання її очорнити, витримує всі карантинні норми, ось цей благодатний вогонь ми повеземо у Воскресенський храм неподалік Києво-Печерської Лаври. І там всі охочі без винятку зможуть отримати його. Але так, щоб карантинні норми були збережені. А щодо столпотворіння? Це питання вже поліції. Ми не будемо ніяк брати в цьому участь", - сказав вікарій Київської єпархії УПЦ МП єпископ Віктор.
Оскільки Лавра зачинена на карантин і перебуває в очепленні поліції, вогонь привезли у сусідній храм. Увечері тут дійсно максимально дотримувалися карантинних норм. Прийшли близько 50 людей. Частина вірян вважає, що МОЗ вигадує реальні дані про захворілих у Лаврі.
"А ви впевнені, що є спалах? А я сьогодні говорив з монахами, то говорять, що лазарет пустий. Немає спалаху такого. І хто говорить цю нісенітницю, не зрозуміло", - каже мешканець Полтавської області Віталій Бабак.
Лазарет пустий, бо частина померла, а ще частина в лікарнях. Віталій повезе вогонь по храмах УПЦ МП Полтавської області.
"Дезинфікуємо свої руки після того, як отримаємо цей вогонь. Сядемо в машину і повеземо його на Пирятинщину. В храми повезу Пирятинщини. Декілька храмів Пирятинщини", - зазначив Віталій Бабак.
Вірян поліція пускала по одному. Вони брали вогонь та йшли. Тут дійсно намагалися показати пресі дотримання усіх норм.
В інший Свято-Пантелеймонівський собор Московського патріархату крокує значно більше людей. Кажуть, уночі всередині тут було до 100 людей. Після того всіх відтіснили на вулицю. Люди йшли, і йшли...
ТСН поїхала також у кафедральний Михайлівський Золотоверхий собор ПЦУ. Ця церква закликала залишатися вдома, тому тут фактично немає вірян. Є лише предстоятель, священники і ефірна трансляція богослужіння.
Очільник УПЦ МП Онуфрій не зміг, або не захотів зробити подібного заклику. На ранок стає зрозумілим: багато соборів УПЦ МП не дотрималися карантинних умов.
За даними поліції, до храмів минулої ночі прийшли 130 тисяч людей. Зазвичай - понад 7 мільйонів.
Тим часом у Міністерстві охорони здоров'я вже заявили, що через п'ять-десять днів буде сплеск зростання кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:46, 14 жовтня
107
16:40, 10 жовтня
39
12:20, 5 жовтня
live comments feed...
Коментарі