По сусідству з Тернопільщиною масове зараження COVID-19 через застілля у війта

В одному з районів Хмельницької області спалах коронавірусу. Захворіло відразу 9 осіб, які проживають у сусідніх будинках. Місцеві запевняють – причиною стало недотримання норм карантину. Староста села нібито влаштував застілля на честь дня народження одного з мешканців. А рознощиком став один із гостей урочистості, киянин – перший госпіталізований із COVID-19 у районі. Через кілька днів він помер у лікарні. Як порушення норм карантину ставить під загрозу життя десятків людей – у матеріалі OBOZREVATEL.

Йдеться про Старосинявський район Хмельницької області. У перші дні травня кілька звичайних сіл охопила коронавірусна інфекція. Буквально за лічені дні в селі Лисанівці відразу 9 осіб здали позитивні тести на COVID-19. Місцеві жителі впевнені – всьому виною легковажність та відверта байдужість до норм карантину. У село відзначити Вербну неділю приїхав житель столиці, у якого в Старосинявському районі проживає теща.

Кілька тижнів він разом із родичами відвідував усі можливі в районі місця – їздив до церкви при монастирі, відвідував знайомих у сусідніх селах Головчинці та Шрубків. Коли почали проявлятися перші симптоми хвороби, ще в середині квітня, він їх просто приховував від медиків. "У нас контактуючих дуже багато, село невелике, всі один з одним спілкуються. Замість того, щоб якось мінімізувати спілкування або взагалі утриматися від поїздки, вийшло зовсім навпаки. Проблема ще в тому, що цей чоловік – родич старости села, який також знехтував нормами карантину", – наголосила OBOZREVATEL одна з жительок району Олена (ім'я змінено).

На умовах анонімності й інші місцеві жителі розповідають, що чоловік приїхав до сімейства старости села Григорія Брицького. Більше того, голова села нібито прийшов на святкування 80-річчя свого батька. Всі разом родичі та знайомі влаштували невелике гуляння на 10 осіб. У підсумку через тиждень виявилося, що COVID-19 захворіла майже вся родина. Сам Григорій відмовився коментувати OBOZREVATEL цю ситуацію. Хворий же киянин, 1975 року народження, відчув високу температуру і нездужання у кінці квітня. 1 травня в Хмельницькій інфекційній лікарні у нього лабораторно виявили COVID-19. Через те, що чоловік занадто пізно звернувся до лікарів, через кілька днів він помер.

Ця новина широко обговорюється в місцевих групах району. У цілому місцеві жителі критикують хворих за те, що вони поставили під загрозу життя десятків своїх односельчан.

карантин святкування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі