Ситуація навколо ТОВ «Мікоген-Україна» на Тернопільщині, - офіційна позиція Міндоходів

Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що Державною податковою службою у Тернопільській області за результатами документальної перевірки встановлено несплату службовими особами ТОВ «Мікоген-Україна» податків та штрафних санкцій на суму 16,3 млн. грн., у тому числі 15,1 млн. грн. податку на додану вартість, 1,1 млн. грн. штрафних санкцій за порушення готівкового обігу та 0,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Зокрема, під час перевірки встановлено, що ТОВ «Мікоген-Україна», здійснюючи діяльність, пов’язану з вирощуванням зернових культур та продажу міцелію грибів, всупереч п.209.11 ст.209 Податкового кодексу України неправомірно перебувало на спеціальному режимі оподаткування з податку на додану вартість, внаслідок чого службові особи вказаного товариства занизили належний до сплати податок на додану вартість за звітні періоди протягом жовтня 2011 року – вересня 2012 року.

Під час проведення перевірки підприємства з`ясовано, що фактично товариство не здійснює вирощування міцелію, а проводить виробництво компостного міцелію, що підтверджується технічними умовами, затвердженими згідно зі встановленими правилами.

Зокрема, ТОВ "Мікоген-Україна", здійснюючи реалізацію біологічного активу міцелію компостного, фактично проводить перепродаж аналогічного біологічного активу імпортованого міцелію грибного зернового без будь-яких його якісних і кількісних змін, тим самим не проводить сільськогосподарську діяльність з вирощування міцелію. Реалізована товариством продукція  - біологічний актив міцелій компостний - не є сільськогосподарською продукцією, виробленою ТОВ "Мікоген-Україна", яка одержана в результаті відокремлення від біологічного активу імпортованого - "міцелій гриба печериці", а фактично є тим самим біологічним активом в суміші з компостом.

Таким чином, ТОВ "Мікоген-Україна" в частині виробництва міцелію компостного не здійснює сільскогосподарської діяльності і реалізація вказаної продукції повинна бути відображена в декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

У зв’язку з виявленими порушеннями податкового законодавства слідчим відділом ДПС у Тернопільській області внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів в особливо великих розмірах).

Враховуючи наведене та на підставі ухвали слідчого судді за адресою розташування приміщень ТОВ «Мікоген-Україна» 21 лютого проведено обшук, у якому брали участь співробітники податкової міліції. Підкреслюємо, що спецпідрозділи у цьому участі не брали, а при обшуку податкові міліціонери спеціальні маски, що закривають обличчя, не використовували. Такі маски заборонено використовувати працівникам податкової міліції.

         Міністерство доходів і зборів наголошує, що робота податкової та митної служб спрямована на забезпечення рівних конкурентних умов ведення бізнесу як для українських, так і іноземних інвесторів. Міністерство працює над  впровадженням законодавчих та організаційних новацій для створення комфортних умов адміністрування податків.

Разом з тим однаково обов’язковою для іноземних інвесторів та українських бізнесменів є вимога суворо дотримуватися норм закону при веденні підприємницької діяльності та сплаті податків. До відповідальності за свідоме порушення закону однаково неминуче притягаються всі категорії платників без виключення та огляду на статус, походження капіталу.

Зі свого боку Міндоходів безкоштовно надає підприємствам з іноземними інвестиціями послуги щодо оцінки податкових ризиків інвестпроектів (відповідний сервіс функціонує з 2012 року). Таким чином держава допомагає  уникати ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012  утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Прес-служба ДПС України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі